AVUKATLAR DA ŞEHİTLER İÇİN SOKAĞA ÇIKTI!

10 Eylül 2015 Perşembe, 19:57

Manisa Barosuna bağlı yüzlerce avukat son zamanlarda artan terör olaylarına dikkat çekmek amacıyla yürüyüş düzenledi.

Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan avukatlar sadece alkış yaparak Manolya Meydanı’na kadar yürüdü.

Basın açıklamasında bulunan Manisa Baro Başkanı Ali Arslan, “1980 öncesinde kardeş kardeşi vurdu.1980 sonrasında PKK terörü hortladı.Dış güçlerden destek alarak 12 Eylül ihtilalinin yanlış uygulamaları ile  çok kısa zamanda güç kazandı ve ülkemiz tekrar kan gölüne döndü.2000 ‘li yıllarda gerileyen terör “Çözüm süreci” denilen dönemde lojistik gücünü arttırdı ve 7 Haziran seçimlerinden sonra haince ve kalleşçe yeni saldırılara başladı. 7 Hazirandan bu güne her gün canımız yanıyor.Dünlerde Dağlıcada ,Iğdırda , Tuncelide canımız yandı , bugün yine şehit haberleri aldık İçimiz acıyor, yüreğimiz kanıyor. Terörü yaratanlar ve burdan yararlanmak isteyenler bilsinki bu kan onları boğacaktır.Ülkemizi kaosa sürükleyip emellerine ulaşmak isteyenler dünlerde muafak olamadığı gibi bu günde muafak olamayacaktır” dedi.

Arslan, “Günü geldiğinde bu ülkenin insanları Kurtuluş savaşında olduğu gibi milli birlik ve beraberlik ruhuyla , Kuvayi milliye ruhuyla işbirlikçilere ,teröre destek olanlara , teröristlere gereken cevabı verecektir. Terörün bu noktaya gelmesinde yöneticilerimizin sorumlulukları var bunu biliyoruz.Ama bu gün bunu tartışmayacağız.Gün birlik günüdür.Gün dayanışma günüdür. Terör örgütünün bu lojistik desteği nasıl sağladığını bugün tartışmayacağız. Askerin , polisin en iyi kadrolarının nasıl tasfiye edildiğini bu gün tartışmayacağız, PKK’ya diz çöktürmüş Türkiye Cumhuriyeti’ni kim, hangi küçük menfaatler uğruna bu hale getirdi, bin bir acılarla yaşanmış o bildik filmi başa sardı? Bugün tartışmayacağız.  Yetmiş yedi milyon vatandaşımıza… Gelin sarılalım birbirimize. Biz ne yapabiliriz deyip durmayın. Yazın, konuşun, uyarın… Konuşmak da bir eylemdir, yazmak da, kucaklamak da, selam vermek de” diye konuştu.

“Bize bizden başkasından hayır gelmez.” diyen Arslan şunları söyledi:

“Hangi ırktan, mezhepten, dinden olduğumuzun önemi yok. Parmaklarımız ayrı da olsa, kolumuz bir, bayrağımız, Vatanımız bir.” Birlik olmayı başarabiliriz, daha önce başardık. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür, gün teröre dur deme günüdür. Gün akan kanı durdurmak için elimizi taşın altına sokma günüdür, Gün PKK terörünü lanetleme günüdür. Gün birlik ve dayanışma içinde olma günüdür, Gün kürdü ile Türkü ile teröre karşı çıkma günüdür, Gün terörü lanetleme günüdür.

Manisa Barosu olarak terörü lanetliyoruz.Şiddeti lanetliyoruz.İnsan hayatı üzerinden yürütülen kirli oyuna dur diyoruz.Parlementer rejimin , demokratik hukuk devletinin,Demokrasinin temel hak ve özgürlüklerin, vatanın bölünmez bütünlüğünün savunucusu olduğumuz haykırıyor, milli birlik mücadelesinde emperyalizme karşı milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuna haykırıyoruz.”

IMG_9379_3000x2000 IMG_9386_3000x2000A

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir