AK PARTİ’DE ŞAŞIRTAN LİSTE!

19 Ocak 2021 Salı, 14:27

AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi’nde mevcut başkan Salih Hızlı tek listeyle seçime giderek yeniden İl Başkanı seçildi. AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı’nın listesinde Bülent Arınç ve Esad Bekir Pakdemirli detayı dikkat çekti.

Koronavirüs kısıtlamalarına büyük bir oranda uyulmadığı AK Parti Manisa İl Başkanlığı’nın 7. Olağan Kongresi, Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı Binali Yıldırım ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin katılımıyla Muradiye Spor Salonu’nda yapıldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da videokonferans yoluyla katıldığı kongrede mevcut başkan Salih Hızlı, tek listeyle seçime gitti ve delegelerin takdiriyle AK Parti Manisa İl Başkanı olarak seçildi.

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı’nın yönetim kurulu ve kurultay delegelerinde dikkat çeken isimler yer aldı.

İL YÖNETİMİNDE BAKAN PAKDEMİRLİ’NİN YEĞENİ DİKKAT ÇEKTİ

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı’nın yönetim kurulu listesinde, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin yeğeni Esad Bekir Pakdemirli ismi yer aldı. 49 kişilik asil yönetim kurulu listesinde, geçtiğimiz çalışma dönemine göre önemli değişiklikler olduğu görüldü.

BÜYÜK KONGRE DELEGELERİNDE ARINÇ İSMİ

Salih Hızlı’nın Büyük Kongre Delegeleri’nde ise çok önemli isimler vardı. Salih Hızlı’nın Büyük Kongre Delegeleri listesinin ilk sırasında, katıldığı bir televizyon programında tutuklu Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala’nın bir an önce serbest bırakılmasını söyleyen, Selahattin Demirtaş’ın kitabını vatandaşların okuması için öneren, bunun üzerine Cumhur İttifakı’nın ortağı MHP kanadından ciddi tepki alan ve sonunda Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği’nden istifa eden Bülent Arınç yer aldı.

YALNIZCA BİR BELEDİYE BAŞKANI DELEGE LİSTESİNDE

AK Parti’de pasifize edilen Hüseyin Tanrıverdi’nin de listede yer alması, dikkat çeken detaylardandı.

Öte yandan Belediye Başkanlarından yalnızca Gölmarmara Belediye Başkanı Kamil Öz büyük kongre delegerinde yer aldı. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi gibi isimlerin listede olmaması kafaları karıştırdı.

GÖREVDEN ALINAN İL BAŞKANI DA LİSTEDE

Ayrıca, AK Parti Manisa İl Başkanlığı görevinden alınan Berk Mersinli de Büyük Kongre Delegesi olarak 9. sırada yer aldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir