TÜRKİYE’NİN İLK GEBELİK OKULU KIRKAĞAÇ’TA AÇILDI

25 Aralık 2013 Çarşamba, 11:31

Hamile kadınlara ilk günden doğuma kadar olan süreçle ilgili bilgilerin verileceği gebe okulu Kırkağaç Devlet Hastanesi’nde hizmete girdi. Açılış törenine Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz, Kırkağaç Devlet Hastanesi Başhekimi Dr.Ali Münger, Başhekim Yardımcısı Dr. Mehmet Şemet, Başhemşire İlknur Tokgöz, doktorlar ve hemşireler katıldı.
Kurdeleyi Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Kırkağaç Belediye Başkanı Yaşar İsmail Gedüz ve Başhekim Dr.Ali Müner birlikte kesti. Kaymakam Atçı, gebelik okulunun Kırkağaçlılara hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Başhemşire İlknur Tokgöz de Gebe okulunda verilecek olan eğitimle anne adaylarına yararlı olacaklarını belirterek gebelerle birlikte anneye yardımcı olacak kadınlar, doğum ve yeni doğan bakımına ilgi duyan herkesin gebe okuluna kayıt yaptırabileceklerini söyledi.

Anne adaylarına gebelikte oluşan değişiklikler ve acil yardım alınması gereken durumlarla ilgili bilgi vereceklerini anlatan Tokgöz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Gebelikte değişen psikolojik durum, cinsel yaşam, beslenme, ağız ve diş bakımı, oluşabilecek hastalıklar, doğum yöntemleri, emzirmenin faydaları, egzersizlerin faydaları, doğum ağrısı ile baş etmenin yolları, doğum öncesi egzersizleri, doğum teknikleri, normal doğum, doğum çantasının hazırlığı gibi bilgiler vererek anneyi doğuma hazırlayacağız. Hastanemizde ilk kez böyle bir okul açıldı. Kırkağaç’a hayırlı uğurlu olsun.”

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.