Suriyeli minik Yusuf’a yardım eli

12 Nisan 2016 Salı, 19:32

MANİSA’nın Yunusemre Belediyesi, kalbindeki delik ve akciğerindeki sorun nedeniyle oksijen tüpüne bağlı yaşamını sürdüren Suriyeli 5 aylık Yusuf Dendel’in tedavi ve mama masrafını üstlendi. Ayrıca aileye bir ev tahsis edildi, babaya da iş bulundu.

Ülkesindeki savaştan dolayı Suriye’den Manisa’ya göç eden Suheyla ve Muhammet Enver Dendel çiftinin, kalbi delik olan ve akciğerindeki sorun nedeniyle oksijen tüpüne bağlı yaşayan 5 aylık bebeği Yusuf Dendel’e, Yunusemre Belediyesi sahip çıktı. Hayırseverlerin katkılarıyla aileye ev ve eşya temin edildi. Minik Yusuf’un günlük mama ihtiyacı karşılanırken; babasına iş bulundu.

Aileyi ziyaret eden Yunusemre Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Ahmet Mustafa Süzer, bebeğin sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Ailenin yaralarını sarmaktan mutluluk duyduklarını belirten Süzer, şöyle dedi:

“Dendel ailesi Suriyeli vatandaşların bulunduğu 4 aile ile bir arada kalıyorlardı. Ailemizi buradan alarak hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla başka bir ev tahsis ettik, eşyalarını aldık. Yusuf Bebeğin tedavisi ve gıda ihtiyacını karşıladık. Ailesine iş bulduk. Yunusemre Belediyesi olarak bu ailemizin ihtiyaçlarını karşıladık.”

“EV VE EŞYAYA KAVUŞTUK”

Yusuf bebeğin amcası Yusuf Dendel ise kendilerine yardım edenlere teşekkür etti. Amca Dendel, “Yeğenim Yusuf her gün 8 saat oksijen tüpüne bağlı kalıyor. Yunusemre Belediyesi ve hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla yeğenim Yusuf’un mama ihtiyacı karşılandı. Tedavisi devam ediyor. Evimize ve eşyamıza kavuştuk. Allah herkesten razı olsun” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir