‘Sağlık Alanında En İyi Çalışma Ödülü’ Yeşilay’a

05 Aralık 2016 Pazartesi, 20:31

MEMUR-SEN’e bağlı Sağlık-Sen Manisa Şubesi tarafından son 3 yıldır verilen ‘Sağlık Alanında Yılın En İyi Çalışma Ödülü’ne bu yıl Yeşilay Manisa Şubesi layık görüldü.

Sağlık-Sen Manisa Şubesi, 3 yıldır verdiği ‘Sağlık Alanında Yılın En İyi Çalışma Ödülü’nü bu yıl Yeşilay Manisa Şubesi Başkanı Berk Mersinli’ye verdi. Şube binasında düzenlenen törende konuşan Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgat, ödüldeki amaçlarının sağlık alanında yapılan çalışmaları motive etmek ve destek olmak olduğunu dile getirdi. Irgat “Manisa’da sağlık alanında önemli çalışmalar yapılıyor. Ancak bunlar görülmüyor. 3 yıldır başlattığımız ödül uygulaması ile hem yapılan çalışmaların kamuoyunda görülmesini sağlıyor, hem de çalışma yapanları motive ediyoruz. Bu yıl da madde bağımlılığı ve çeşitli bağımlılık yapan etkenlere karşı yaptıkları çalışmalarla ‘Sağlık Alanında Yılın En İyi Çalışma Ödülü’nü Yeşilay Derneği Manisa Şubesi’ne vermeye layık gördük. Şubemizin bundan sonraki yapacağı çalışmalara da sendika olarak destek vermeye hazırız” diye konuştu.

Yeşilay Derneği Manisa Şube Başkanı Berk Mersinli ise bu yıl bağımlılıkla ilgili çalışmanın kapsamını genişlettiklerini ifade etti. Şube Başkanı Mersinli, “Geçtiğimiz yıl 30’u aşkın kurumda sigara, madde bağımlılığı konusunda eğitimler verdik. Önümüzdeki ocak ayından itibaren bağımlılıkla mücadele konusundaki kapsamımızı genişlettik. Önümüzdeki yıl sigara ve madde bağımlılığının yanında, internet, sosyal medya bağımlığı gibi bir çok bağımlılık yapıcı etkeni de kapsamımıza aldık. Bu kapsamda okullarımızda gençlerimize eğitimler vereceğimiz gibi, muhtarlarımıza, askerlerimize, velilerimize ve yetişkinlerimize eğitimler vereceğiz. Bağımlılık ile vatandaşlarımızla birebir temas kuracağız. Bu konuda Manisa’da 500’e yakın öğretmenimiz genel merkezimizde eğitim aldı. Şimdi aldıkları eğitimi okullarda öğrencilere aktaracaklar. Ayrıca diğer bir hedefimiz ise şuanda 40 olan üye sayımızı 500’e kadar çıkarmak” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sağlık-Sen Şube Başkanı Irgat, Yeşilay Derneği Manisa Şube Başkanı Mersinli’ye ödülünü takdim etti.

(FOTO:ILKER KILICASLAN/MANISA,DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir