Sağlığa 450 Milyon Liralık Yatırım

30 Temmuz 2014 Çarşamba, 18:28

MANİSA İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan, 2014 yılında sağlığa 450 milyon 471 bin liralık bütçe ayrıldığını açıkladı. Kaplan, uzun süredir bekleyen 560 yataklı eğitim ve araştırma hastanesi projesinin kesinleştiğini ve zemin etüdü çalışmalarının başladığını duyurdu.

Manisa İl Sağlık Müdürü Metin Kaplan, kentte sağlığa ayrılan bütçe ile sağlık hizmetlerinde kalitenin artacağını açıkladı. Kaplan, 2013 yılında başlayan 20 üniteli Turgutlu Ağız Diş Sağlığı Merkezi ve 30 üniteli Salihli Ağız Diş Sağlığı Merkezi’nin 11 milyon 587 bin liralık yatırımla tamamlandığını bildirdi. 2014 yılında Manisa’da sağlık hizmetlerine yönelik büyük yatırımlara imza atıldığını ifade eden Kaplan, merkezde ve 17 ilçede hastane donanımlarını en üst seviyeye çıkaracaklarını dile getirdi. 2014 yılında sağlık yatırımları için 450 milyon 471 bin liralık kaynak aktarıldığını kaydeden Kaplan, “3 milyon 251 bin lira ile Kırkağaç Devlet Hastanesi’ne ek bina kazandırıyoruz. Salihli Toplum Sağlığı Merkezi ve Çapaklı Aile Sağlığı Merkezi de 2014 yılı yatırımlarımız içerisinde yer alıyor. Ayrıca Akhisar’a 5 milyon liralık yatırımla 20 üniteli ağız diş sağlığı merkezi kuruyoruz” dedi. Soma İlçesi içinde sağlık yatırımlarının hızlandığını dile getiren Kaplan, Soma’ya 48 milyonluk yatırımla 300 yataklı devlet hastanesi yaptıklarını söyledi. Kaplan, “21 milyon liralık yatırımla 75 yataklı Demirci Devlet Hastanesi, 9 milyon 856 bin liralık yatırımla 25 yataklı Selendi Devlet Hastanesi’ni yapıyoruz” dedi.

560 YATAKLI HASTANEDE ÇALIŞMALAR BAŞLADI

Şehzadeler Belediyesi sınırlarındaki Adnan Menderes Mahallesi üzerinde bulunan 97 bin 500 metrekare alana inşa edilecek eğitim ve araştırma hastanesiyle ilgili tüm pürüzlerin ortadan kalktığını açıklayan Sağlık Müdürü Metin Kaplan, 362 milyon liralık yatırımla şehir hastanesinin hizmete gireceğini söyledi. Yapımı geciken hastaneyle ilgili Sağlık Bakanlığı’na sunulan dört projeden birinin seçildiğini kaydeden Kaplan, “560 yataklı hastaneyle ilgili firma görüşmeleri Bakanlık tarafından yapıldıktan sonra zemin etüdü çalışmaları başladı. Manisa şehir hastanesine kavuşacak. Mevcut hastanenin yapımını denetleyecek danışman firmayla da anlaşma yapıldı. Danışman firma tüm aşamaları takip edecek. Hastane en kısa sürede bitecek” diye konuştu. Kaplan son olarak Manisa merkezde 400 yataklı bir hastane daha yapılacağını belirterek Merkez Efendi Devlet Hastanesi bahçesine yapılması planlanan hastane ihalesinin Ağustos ayı sonunda yapılacağını duyurdu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.