Online Kozmetik Alışverişlerinizi Dermokozmetika İle Yapın

02 Mart 2017 Perşembe, 19:08
Online Kozmetik Alışverişlerinizi Dermokozmetika İle Yapın

Cilt çatlakları cilt yüzeyindeki soluk ten renkli, ince hatsız çizgilerden oluşurlar. Çoğunluğu karın bölgesinde bulunsa da kalça, göbek yan kısımları, basenlerde, göğüste ve uyluk kısımlarında fazlaca görünmektedir. Cilt çatlakları önemsiz gibi görünse de vücudumuzda görsel anlamda olumsuz etkilemektedir. Vücudumuzda yaygın bölgelerde görülmektedir. Ani kilo almalar, hormonsal değişimler,  genetik faktörler ve stres gibi etkenler de çatlakların oluşmasına neden olurlar. Cildin gerilmesiyle cildimizde bulunan tenimize esneklik kazandıran liflerin yapıları bozulur. Bozulan liflerin kollejen yapıları hasar görür bundan dolayı vücudumuza esneklik kazandıramazlar.  Buradan bu süreçte genlerinde büyük rolü vardır. Vücuttaki çatlaklar başlangıçta pembe veya kırmızı renktedir. Ancak zamanla cilt üzerinde gümüş renkli bir çizgi belirir ve çatlak oluşur. Buda demek oluyor ki vücudumuzda uzaktan da görüldüğünde rahatlıkla fark edilebilecek rahatsız edici görünümlere sahiplik ediyor olacağızdır. Maalesef ki cildimizdeki çatlakları tam anlamıyla yok etmek mümkün değildir.

Birçok insanın sürekli çözüm aradığı bu çatlaklar üzerek söylemeliyiz ki kalıcı bir cilt sorunudur. Önerilen yöntemlere http://www.dermokozmetika.com.tr/lierac uygun bir şekilde krem kullanarak egzersiz yaparak yada ilerleyen zamana yayarak cilt çatlaklarını daha az belirgin hale getirebilirisiniz. Bunların sonucunda ciltteki çatlaklara hiçbir müdahalede bulunmasanız da zaman için de daha az belirginleşecektir. Eğer çatlakları öngördüğünüzde önlem alırsanız çatlak oluştuktan sonra tedavi uygulamaktan daha kolay olacaktır. Unutulmamalıdır ki cildi nemli tutmam çatlakları önlemenin en etkili yoludur.

Nemli bir cilt elastik yapıya sahip olacaktır. Ani kilo alımlarınızda veya gebelik durumlarınızda dahi çatlakların önlenmesini sağlamış olacaktır. Kilo alımlarınız kontrollü olarak yapmanızda vücudumuzda oluşabilecek çatlakların önüne geçmiş oluruz. Çatlak oluşan yerlerde cildi germeye yönelik hareketler ve bakımlar yaparsanız çatlak çizgilerinin daha az belirginleşmesini sağlayacaktır. Vücudunuzu her gün kremle nemlendirin kuru kalmasından sakının. Bu kremler sayesinde cildiniz he ihtiyaç duyduğu suyu alacak hem de cildinizdeki esnekliği artıracaktır. Bol bol su tüketmeli cildin ihtiyaç duyduğu nemi karşılamasına yardımcı olmalıyız. A E ve C vitaminleri yönünden zengin yiyeceklerle beslenmeye dikkat etmeliyiz. Gebelik döneminde aldığınız kiloyu doktor kontrolünde belli sınırları aşmamasına dikkat edilmelidir.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir