KÜBRA VE EFE İÇİN YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI

13 Ocak 2014 Pazartesi, 13:23

Yedi yaşındaki lösemi hastası Efe ile henüz 21 aylık Akdeniz anemisi hastası Kübra için yardım kampanyası başlatıldı. Soma Kömür İşletmesi İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından başlatılan kampanya ile Efe ve Kübra için afiş bastırılarak Soma’nın dört bir yanına dağıtıldı.

LÖSEMİ HASTASI EFE OKULA GİTMEK İSTİYOR
Şerafettin ve Kibriye Kuğumcu çifti, 7 yaşındaki oğulları lösemi hastası Efe’yi tedavi ettirebilmek için yetkililerden yardım istedi. Efe’nin yaklaşık 3 aydır İzmir Ege Üniversitesi’nde yattığını belirten baba Kuğumcu, “11 Kasım 2013 tarihinden bu yana İzmir Ege Üniversitesi’nde yatılı tedavi görüyor. O zamandan bu yana kemoterapi tedavisi görüyor” dedi. Kemoterapi sonrasında 3 defa arka arkaya tetkiklerin Almanya’ya gönderilerek yapılması gerektiğini söyleyen Kuğumcu, şöyle konuştu: “Bu tetkikte kemik iliği nakli gerekip gerekmediği tespit edilecek. Ama sadece ilk tetkik bin 760 Euro, toplam 3 tetkik yaklaşık 6 bin Euro yapıyor. Bırakın 6 bin Euroyu biz ilk tetkiki yaptıramadık. Bizim bekleme şansımız yok. Bir an önce bu tedavi sürecinin en iyi şekilde geçirilmesi gerekiyor. Buradan herkese sesleniyorum, oğlum gözlerimizin önünde eriyor. Yardımlarınızı bekliyorum.”

KÜBRA İÇİN UMUT YENİ DOĞACAK KARDEŞİNDE
Maden işçisi baba Mehmet Çetin ile Aysel Çetin çiftinin 21 aylık kızları Kübra bebeğe henüz 5 aylıkken Beta Talasemi (Akdeniz anemisi) teşhisi konuldu. Yaklaşık 17 aydır sürekli İzmir’e giderek vücudu kan üretemediği için kan yüklemesi yapılan Kübra’ya acil ilik nakli gerekiyor. Kardeşinin iliği uymayan Kübra bebek için Mehmet ve Aysel Çetin tüp bebek tedavisi görüyor. Normal yollarla çocuk sahibi olduklarında yeniden hastalıklı olma ihtimali olduğunu belirten Aysel Çetin, “Akrabalardan iliğin uyma olasılığı yok. Tek çare tüp bebek yoluyla çocuk sahibi olmamız. Banka kredileri ve aldığımız borçlarla 2 defa tüp bebek tedavisi gördük. Başarısız olundu. Normal yolla çocuk sahibi olduğumuzdan devlet tüp bebek tedavisini karşılamıyor. Paran olduğu sürece bir çok tüp bebek denemesi yapabilirsin diyorlar. Bir tüp bebek denemesi 8- 10 bin lira arasında değişiyor. Varımızı yoğumuzu tükettik. Uzanacak el bekliyoruz” dedi.

EFE VE KÜBRA İÇİN KAMPANYA BAŞLATILDI
İki ailenin maddi durumu yetersiz olduğu için yardım kampanyası başlatan Soma Kömür İşletmeleri İşçileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, gerekli izinler dahilinde afişler bastırıldığını, hesap numaraları açıldığını ve Soma’nın dört bir yanına dağıtıldığını kaydetti. Derneğin Başkanı Murat Kalın ve Sandık Başkanı Halil İbrahim Şen, dernek olarak iki aileye de tedaviler aşamasında yardımcı olduklarını belirterek, “Kübra ve Efe için Somalıların yardımlarını bekliyoruz” diye konuştu.

HESAP NUMARALARI
Efe Kuğumcu
Ziraat Bankası: TR54 0001 0001 9366 6300 8450 01
Halk Bankası : TR47 0001 2009 5680 0001 0132 72

Kübra Çetin:
Ziraat Bankası: 66629819-5001
Halk Bankası : 01013271

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir