İŞTE MANİSA’DAKİ ZAYIFLAMA YÖNTEMİNİN SIRRI!

18 Eylül 2014 Perşembe, 18:46

Aynada kendini beğenmedi ve zayıflayamaya karar verdi

8 ayda 30 kilo verdi

Fazla kilolarından rahatsızlık duyan ve “Bir gün aynanın karşısına geçtiğimde kendimi beğenmediğimi gördüm” diyen Fevzi Kunter, kararlı yapısıyla 8 ayda 30 kilo verdi. Manisa’da özel bir hastanede uzman diyetisyenin uyguladığı yemek listesiyle 119 kilodan 89 kiloya düşen Kunter, hedefinin 73 kiloya kadar düşmek olduğunu söyledi.

Ferdi UZUN

Fazla kilolarından rahatsızlık duyan ve bir müddet sonra kendisini beğenmemeye başlayan Fevzi Kunter, zayıflamayı düşündü ve 8 ayda 30 kilo verdi. Manisa’da özel bir hastanede uzman diyetisyen olan Sevgi Gökçen Erkün’ün tavsiyelerine uyup her hafta Manisa’ya gelerek kontrol yaptıran İzmir’de yaşayan ve kapatılan Vestelspor’un Kulüp Müdürlüğünü yapmış olan Fevzi Kunter, zayıflamanın püf noktalarını anlattı. Uzun süre fazla kiloları nedeniyle sorunlar yaşadığını belirten Kunter, “Buraya gelirken sağlıklı ve dengeli bir şekilde besleneceğim diye kendime söz verdim. Sevgi Hanım yol gösterdi, yardımcı oldu. Uygulanan programa göre hareket ettim. Kilo almak çok kolay ama kilo vermek çok zor. Buraya gelen insanlar ne yapması gerekiyorsa öncelikle ona karar vermeli. Hedefim Ocak ayında başladığım bu diyeti Ocak ayında bitirmek ve 46 kilo vererek 74 kiloya kadar düşmektir” dedi.

Çok mutluyum

Arkadaş çevresinden bu konuda büyük destek aldığını söyleyen Kunter  “Çevrem zayıflamam gerektiğini söyledi. Git gide kilo alıyorsun, zayıfla dediler. Aslında bu iyi yönde motivasyon sağladı. En önemlisi insanlara hayır demeyi öğrendim. Şimdi çok mutluyum” diye konuştu.

Ben yol gösterdim o uyguladı

Diyetisyen Sevgi Gökçen Erkün ise , Fevzi Kunter’in Ocak ayında aşırı kiloları nedeniyle tedavi için yanına geldiğini belirterek, “İlk geldiğinde yaklaşık 119 kiloydu. Uyguladığımız diyetlerle 8 ayda 89 kiloya kadar düştü. Ufak tefek kaçamaklar oldu ama süreç dengeli bir şekilde geçti” dedi. Uygulanan diyetlerde sabah öğlen ve akşam öğünlerinin atlatılmadığını ifade eden Diyetisyen Sevgi Gökçen Erkün, “Ara öğünlerini mutlaka tüketti. Ara öğünlerde süt, meyve gibi ürünleri tüketti. O kadar disiplinli biri ki çantasında mutlaka meyve taşır. Diyette iki haftada bir oynamalar yaptık. Ben yol gösterdim o yolu disiplinli bir şekilde geçti. Burada önemli olan istikrarlı olmaktır. Kalori dengeleyerek gittiği için kilolarını verdi” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir