İLK BAĞIŞI BAŞHEKİM VE YARDIMCISI YAPTI

07 Kasım 2014 Cuma, 11:19

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’nde Organ ve Doku Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında Akhisar Devlet Hastanesi’nde organ ve doku nakli bağış standı açıldı. İlk bağışçılar Hastane Başhekimi Erol Karaca ile yardımcısı Ali Osman Çağlayan oldu.

Akhisar Devlet Hastanesi’nde açılan organ ve doku nakli standı, ziyaretçilerin ilgisiyle karşılandı. Ülkemizde yaklaşık 20 bin hastanın yaşamını sürdürebilmesi için organ bağışına ihtiyaç duyduğunu söyleyen Akhisar Sağlık Müdürü Dr. Selin Köksal, “Ülkemizde organ bağışının gelişmiş batı ülkelerine göre yetersiz olduğunu görüyoruz. Halkımızın bu konuda duyarlı olması için bakanlığımız her açıdan kamuoyunu bilgilendirmek için çaba sarf ediyor. Burada açtığımız standa ilk dakikadan itibaren beklenenden fazla ilgi gördük. Hastanemizin Başhekimi Opr. Dr. Erol Karaca ve yardımcısı Aile Hekimi Uzmanı Ali Osman Çağlayan ilk bağışçılarımız oldu. Hastane personeli de aynı duyarlılığı gösterdi” dedi.

Opr. Dr. Erol Karaca da, organ ve dokuları bağışlama konusunda toplumda farkındalığı arttırmak gerektiğini, bağışların artmasının önemli olduğunu dile getirdi. Dr. Karaca, organlarını bağışlayanların bağış yaptıklarını ailelerine mutlaka anlatmaları gerektiğini söyleyerek “Hafta nedeniyle tüm hastane personelini ve tüm vatandaşları organ bağışı yapmaya davet ediyorum” dedi.

Akhisar’da organlarını bağışlamak isteyen ve organ bağışı hakkında bilgi almak isteyen vatandaşların hafta boyunca organ ve doku nakli stantlarına, Akhisar Devlet Hastanesi Organ Nakil Koordinatörü Uz. Dr. İbrahim Gürcan ve yoğun bakım sorumlu hemşiresi Ebru Kuyumcu’ya başvurabileceği açıklandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir