Burun Estetiğinde Doğal Bir Görünüm Yakalamak Mümkün Mü?

28 Şubat 2018 Çarşamba, 01:01

Burun estetiği, günümüzde hem bayanların hem de erkeklerin görünümlerinde fark yaratmak için tercih ettikleri cerrahi müdahalelerden bir tanesidir. Burnunun yapısından ve şeklinden rahatsızlık duyan birçok birey, çeşitli estetik operasyonları geçirerek hayal ettiği görünümü yakalamaktadır. Rinoplasti olarak da adlandırılan bu müdahalelerde, birçok farklı yöntem kullanılmaktadır. Yapılan operasyonların kesinlikle uzman doktorlar tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde hayal kırıklıklarının yaşanabileceği unutulmamalıdır. Burun estetiği yaparak yüz hatlarını değiştirme amacında olan kişiler kendi yüzlerine uygun bir burun şekli tercih etmelidir.

Lokal ya da genel anestezi altında yapılan bu işlemlerde hastalar herhangi bir acı hissetmemektedir. Acısız ve kısa süre içinde gerçekleştirilen estetik ameliyatları günümüzde sorunsuz bir şekilde risk taşımadan tamamlanmaktadır. Son zamanlarda özellikle genç bayanlar, bu tarz estetik ameliyatlarına ilgi göstermekte ve daha güzel bir görünüm için tercih etmektedir. Burnundan şikâyetçi olan ve dış görünüşünü olumsuz etkilediğini düşünen kişiler hiç düşünmeden bıçak altına yatmaktadır. Bu konuyla ilgili en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de ameliyat sonrasında doğal bir görünümün yakalanıp yakalanamayacağıdır. Doğal bir görünüm yakalamak için ilk olarak doğal bir beklenti içine girmek gerekmektedir. Hayal dünyasına kapılan kişiler kendi yüzüne uygun olmayan burun şekillerini tercih etmekte ve sonrasında hayal kırıklığı yaşamaktadır. Bir başkasında güzel ve etkili görünen burun, siz de hoş durmayabilir. Bunun en etkili sebebi de her insanın sahip olduğu yüz yapısının farklı olmasıdır. Dolayısıyla yüzünüze uygun bir burun seçmeniz sizin için büyük bir artı olacaktır. Eğer doğru bir karar veremeyeceğinizi düşünüyorsanız doktorunuzla bir görüşme sağlayabilir ve tavsiye alabilirsiniz. Doktorunuz hem sağlık hem de görünüş açısından size uygun olan burun şeklini söyleyecektir. Ameliyat öncesinde ve sonrasında etkili bir görünüm kazanmak için bazı kriterlere dikkat etmelisiniz. Ne kadar dikkatli davranırsanız elde ettiğiniz sonuçta o kadar etkili olacaktır.

Burun Estetiğiyle Yüz Hatlarınızı Belirginleştirin

Burun estetiği, doğrudan yüz görünümünü değiştiren operasyonlar arasında yer almaktadır. Bu ameliyat ile sadece burnunuzun şeklini değil, yüz hatlarınızı da değiştirmeniz mümkündür. Yüz hatlarını daha belirgin hale getirmek isteyen kişiler, rinoplasti müdahaleleriyle istediklerini elde edebilmektedir. İstenilen görünümü elde etmek için ameliyatı gerçekleştirecek ekibin uzman kişilerden oluşması gerekli olacaktır. Dolayısıyla hastane ve hekim seçiminizi yaparken oldukça dikkatli davranmalısınız. Yaptığınız doğru seçimlerin doğal sonuçlar elde etmenizi sağlayacağını kesinlikle aklınızdan çıkarmamanız gerekecektir.

Bu yazı www.fbm.com.tr  sponsorluğunda yazılmıştır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir