AZMİ AÇIKDİL

10 Mart 2014 Pazartesi, 14:06

1979 yılında, o tarihte ki en büyük yatırım olan Küçük Sanayi Sitesi İşyeri inşaatlarında 1. ve 2. Kısım inşaatları bitinceye kadar yani 1990 yılına kadar inşaat kontrolü olarak Küçük Sanayi Sitesi İşyerleri Kooperatifinde 12 yıl görev yaptı

Ayakkabıcılar Sitesi İşyerlerinde yine kontrol mimarı olarak görev yaptı. Oduncular kömürcüler sitesinin projelerini hazırladı. Akhisar Zeytinciler, Manisa Mermerciler Sitelerinin Prefabrik İnşaatları ile birçok sanayi kuruluşunun Prefabrik fabrika inşaatlarını yaptı.
1999 yılı Manisa Belediye Başkanlığı seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Belediye Başkan Adayı oldu.

1973 yılından 2009 yılına kadar bir çok konut, işyeri, kooperatif, toplu konut uygulama projelerini hazırladı (Fatih Anadolu Lisesi, Doruk Koleji, Ziçev Okulu, CBÜ kütüphanesi Projesi (uygulanmadı) ,OSB Meslek Lisesi, OSB Meslek Yüksek Okulu) 2005 – 2008 yılları arasında Manisa Organize Sanayi Bölgesini 4. ve 5. Kısım gelişme projelerinin hazırlanmasında ve 40 Milyon tutarında ki bu projelerin uygulanmasında inşaat koordinatörü, ayrıca MOSB Lojistik Merkezin demiryolu, açık ve kapalı depolama tesislerinde inşaat kontrolü olarak görev yaptı.

Evli ve iki çocuk babası olan Azmi Açıkdil 2009 yılından bu yana Meclis Üyeliğinin yanı sıra Manisa Belediyesi Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

PRPJELERİMİZ İÇİN TIKLAYIN

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir