Manisa Valiliği ve Manisa Büyükşehir Belediyesi, hava sıcaklıklarının yüksek olduğu bu günlerde vatandaşlara uyarıda bulundu. Kamu düzeninin sağlanması, vatandaşların can güvenliği için baraj, gölet, sel kapanı, regülatör, su iletimi, deşarj veya taşkın koruma kanalı ile Orman Genel Müdürlüğü tarafından yangın söndürme amacıyla yapılan gölet ve benzeri tesislerde serinlemek için girilmemesi noktasında uyarılarda bulundu.

Manisalı esnaflar ekonomik sorunlar yaşıyor Maliyetler fiyatlara yansıyacak! Manisalı esnaflar ekonomik sorunlar yaşıyor Maliyetler fiyatlara yansıyacak!

Manisa Valiliği ve Manisa Büyükşehir Belediyesi, göletlerin yapısı itibariyle yüzmek için uygun olmadığına dikkat çekilirken, vatandaşların da olası can kayıplarının önlenmesi adına bu konuda dikkatli olmaları gerektiği ifade edildi.

Manisa Valiliği Ve Büyükşehir Vatandaşları Uyardı (2)

Talihsiz olayların önüne geçilebilmesi için bilhassa da ebeveynlerin bu konuda daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtilen açıklamada, vatandaşların bu konulara hassasiyetle yaklaşması gerektiğine vurgu yapıldı.

Kaynak: HABER MERKEZİ