Tenis Raketi Seçimi

27 Aralık 2020 Pazar, 15:06
Tenis Raketi Seçimi

Tenis oldukça eski bir oyundur ve spor oyunları içinde en asil oyunlardan bir tanesidir. Tenis oyununda ekipman seçimi de oldukça önemlidir. Kişiler amatör de olsa bu oyuna yeni de başlıyor olsalar bu ekipmanlara dikkat etmeleri gerekir çünkü oyuna bu sayede ısınacaklardır. Tenis raketi bu ekipmanlar arasında en önemli ekipmanlar arasında yer almaktadır.
Tenis raketleri ve diğer ekipmanlar için hiç düşünmeden tenis.market sitesini ziyaret edebilir ve birbirinden kaliteli, fiyat olarak uygun modelleri tercih edebilirsiniz. Çocuktan yetişkine, amatörden profesyonele birçok kişi için uygun modeller yer almaktadır. Marka olarak da Wilson ve Head gibi oldukça kaliteli 2 marka yer almaktadır.

Denge Noktasının Önemi
Raket seçiminde en önemli hususlardan bir tanesi de denge noktasıdır. Raketlerin modeline göre bu denge noktasında değişiklikler görülebilir. 33 santimli denge noktası olan raketler dengeliyken bundan az olanlar kafa hafif bundan büyük olanlar da kafa ağır raketler olarak nitelendirilmektedir. Genel olarak profesyonel tenis oyuncuları kafa ağır raketleri tercih etmektedir. Bunun sebebi de bu raketlerle verilen kuvvetin daha güçlü olmasıdır.
Fakat tenise yeni başlayan oyuncular genel olarak kafa hafif raketler tercih edilmektedir. Çünkü hafif kafa raketlerin kullanımı daha kolaydır ve bileği zorlamaz. Tenise yeni başlayan ve küçük çocuklar da ağır kafa raketleri tercih ettikleri takdirde istenmeyen sakatlıklar görülebilir.

Grip Ölçüsü Nedir?
Tenis raketinde en çok merak edilen konulardan bir tanesi de grip ölçüsüdür. Tenis raketi için oldukça önemli olan bu ölçü 1’den 5’e kadar sıralanmaktadır. Grip ölçüsü aslında sap bölümüne verilen addır. Bu sap bölümü doğal olarak raketi kavramak için oldukça önemlidir. Bu bölümde kişi raketi tutarken rahat olmazsa rahat bir şekilde tenis oynaması mümkün değildir.
Tenis raketinin sap bölgesi tutulduğu vakit parmaklar avuca değmemeli ve en az 1 parmak boşluk bulunmalıdır. Küçük bir grip almak o kadar mesele edilecek bir durum değildir alınacak olan aksesuarlarla istenilen seviye oluşturulur fakat büyük ölçüde grip almak tenis raketinin kullanılmasını zorlaştıracaktır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir