Son Dakika
23 Şubat 2018 Cuma

Zaferin İhtişamına Yakışır Anma Programı

görüntüleme, 14 Mart 2017 Salı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Çanakkale Zaferi’nin 102’nci yılı ve Şehitleri Anma Günü’ne yakışır bir program hazırlıyor.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü nedeniyle, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından, zaferin 102 yıllık ihtişamına yakışır bir anma programı düzenliyor. Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu ve Konservatuarı işbirliğinde hazırlanan programda kahramanlık destanı yazan Mehmetçiğimizin ve Cumhuriyet’in kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anısı bir kez daha yaşatılacak. Duygu yüklü anların da yaşanacağı oyuna tüm Manisalıları davet eden Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, “Bu yıl Çanakkale Zaferimizin 102’inci yılını kutluyoruz. Öte yandan bağımsız bir ülke için vatan toprağını gözünü kırpmadan savunup hayatını kaybeden şehitlerimizi anıyoruz. Bizler hem zaferimize hem şehitlerimize sahip çıkmak adına güzel bir program hazırladık.17 Mart Cuma günü saat 20:00’de Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nda ücretsiz olarak sahnelenecek oyunumuza tüm Manisalıları davet ediyorum” dedi.
Öte yandan Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları farkındalık yaratabilmek adına örnek bir çalışmaya da imza attı. Şehir Tiyatrosu oyuncularının hafta boyunca asker künyesi ile gezeceğini belirten Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, ”Bu duygularla Çanakkale Zaferi’nin 102’inci yıldönümünü kutluyor; vatan savunmasında gözünü kırpmadan, geriye dönmeyi düşünmeden seve seve canlarını feda eden tüm kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun” diye konuştu.

Diğer Haberler

Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir