YUNUSEMRE BİRİM MÜDÜRLERİNE DİSİPLİN MEVZUATI ANLATILDI

19 Kasım 2014 Çarşamba, 19:33

Yunusemre Belediyesi birim müdürlerine ve müdürlüklerde görevli idari personele 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda bulunan Disiplin Mevzuatı hakkında eğitim verildi.

Yunusemre Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen seminerde eğitim müfettiş Hande Aka, tarafından verildi.  Seminerde Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya da yer aldı. Eğitimler hafta boyunca devam edecek.

Müdürlerin ilerleyen durumlarda disiplin mevzuatındaki hükümlere ihtiyacını olacağını belirten Hande Aka, “İleride müdürler gerektiğinde disiplin soruşturması yapacaklar. Bazı müdürler disiplin amiri olarak konuları yürütecek. Önemli olan bu soruşturmaların doğru sonuçlanabilmesi için yapılacak hususlardır. Hakkında soruşturma yapılan memurunda her türlü hakkını bilmesi gerekiyor. Yanlış kararlarda nasıl ve nerelere itirazda bulunulacaklarını bilmesi lazım. Bunları bilmemiz için bu mevzuat çok önemli” diye konuştu.

Disiplin yasalar kapsamında yazılı ve yazısı kurallara uyulmamasına ilişkin bir kavram olduğuna değinen Aka, bu yüzden kanun tüzüğünde yönetmeliklerdeki kuralara uyulmaması ve yasaklanan eylemlerin yapılması halinde disiplin suçu ile karşı karşıya gelinebileceğini belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

,

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir