Yunusemre Belediyesi’nde Yeni Nikah Ücretleri

03 Temmuz 2014 Perşembe, 18:50

Yunusemre Belediye Meclisi nikah ücretlerini belirledi. Oy birliğiyle alınan karara göre Yunusemre Belediyesi salon nikâh ücreti hafta içi 135 TL, hafta sonu ise 330 TL olarak belirlendi.

Yunusemre Belediyesi nikâh memurluğu birimi yaklaşık 1 aydır çiftleri evlendiriyor. Şuana kadar 123 çiftin nikahı kıyıldı. Randevu alıp sırada bekleyen çiftlerle birlikte bu rakam 200’ü aştı. Yunusemre Belediyesi’nde evliliğe ilk adımı atan çiftler için bürokratik açıdan her türlü kolaylık sağlanıyor. Belediye Başkanı Mehmet Çerçi başkanlığında yapılan Yunusemre Belediyesi Temmuz Ayı Meclis Toplantısında geçtiğimiz Haziran ayı Meclis Toplantısında Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen, belediye evlendirme memurluğunca yapılacak olan nikah akitlerinden alınacak ücret tarifesi ile ilgili raporun
görüşülmesi maddesi gündeme geldi. Yapılan oylamayla madde oy birliği ile kabul edildi.

Böylece belediye nikah memurluğu tarafından belediye ve mülkiyeti özel kişilere ait salonlarda yapılacak resmi nikah akitlerinden alınacak ücretler oy birliği ile meclisten geçti.

Kabul edilen madde kapsamında Yunusemre belediyesi salon nikah ücreti hafta içi salon ücreti 135 TL, hafta sonu salon ücreti ise 330 TL olarak belirlendi. Mülkiyeti özel şahıslara ait nikah ücretleri hafta içi salon ücret 210 TL, hafta sonu salon ücreti ise 340 TL olarak kabul edildi.

Yorum

  1. selami çelebi

    3 Temmuz 2014 at 18:53

    cenaze ve evlenme işleri halka ücretsiz olmalı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir