VELİLERE VE ÇOCUKLARA EĞİTİM SEMİNERİ

20 Aralık 2014 Cumartesi, 16:42

Yunusemre Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Manisa Ata Sporu “Mutluyum, Sporcuyum, Güvendeyim” sloganıyla velilere ve çocuklara yönelik eğitim semineri düzenledi.

Kültür Sitesi Lale Salonu’nda gerçekleştirilen seminere Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Kılıç Kaya, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy katıldı.

Seminerlerde Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Dç. Dr. Mehmet Özçağlayan ve Çocuk Koruma Uzmanı Mehmet Burak Otyakmaz konuşmacı olarak yer aldı. Eğitim seminerleri veliler ve çocuklar olmak üzere iki oturumda gerçekleşti.

Velilere yönelik gerçekleştiren seminerde konuşan Dç. Dr. Mehmet Özçağlayan,  spor yapmanın çocuğun sosyal gelişmesine olumlu yönde katkıda bulunduğunu belirterek, “Çocukların spor yapması çocukları hem bedensel, hem zihinsel açıdan geliştirmekte hem de toplumda daha kabul edilebilir bireyler haline getirmektedir.  Spor ortamında yer alan yetişkinlerin hiçbir söz söylemeden seyirci olarak orada bulunuyor olmaları çocuklar için kaygı yaratıcı bir durum oluşturmakta özellikle yenmenin ve yenilmenin çok önemsendiği durumlarda çocuk için psikolojik yıkım oluşturmaktadır “ diye konuştu.

Seminerin 2. oturumunda ise Çocuk Koruma Uzmanı Mehmet Burak Otyakmaz, çocuklara yönelik iletişim semineri verdi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir