ÜNLÜ OYUNCULARIN YER ALDIĞI OYUN KIRDI GEÇİRDİ

görüntüleme, 21 Ekim 2014 Salı

Otizmde farkındalık yaratmak için Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla Ahmet Çevik ve Tuğba Özay gibi ünlü oyuncuların yer aldığı ‘Pardon Bekar mısınız?’ adlı tiyatro oyunu Manisalıları kahkahaya boğdu.

Ferdi UZUN

Manisa Büyükşehir Belediyesi`nin katkılarıyla Manisa Otizm Derneği yararına Kültür Sitesi’nde oynanan`Pardon Bekar mısınız?` adlı yılın komedisi olmaya aday tiyatro oyunu Manisalıları kırdı geçirdi. Tiyatro oyununa Manisa Büyükşehir Belediyesi Sosyal ve Kültür İşleri Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu, Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, Otizmli bireyler ve çok sayıda davetli katıldı. Sinan Benginer, Meral Küçükerol, Ahmet Çevik, Tuğba Özay, Dost Elver, Aslı Omağ, Ender Gülçiçek, Hakan Kutlay Kutlu, Şehmuz Akbulut, Yağız Sanal gibi ünlü sanatçıların muhteşem performansıyla sergilenen oyun Manisalılardan tam not aldı. Manisa Otizm Derneği Başkanı Saadet Şeranoğlu, “Otizm adına böyle bir farkındalık oluşturmak istedik. Bu konuda bize destek veren Büyükşehir belediyesine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. İnanıyorum ki bu tür programlar Otizm için farkındalık oluşturacaktır’ dedi.

Onların anısına

Oyun sonunda gazetecilere açıklamalarda bulunan Oyuncu Ahmet Çevik yeni projesini, yıllarca aynı sahneyi ve kamera önünü paylaştığı merhum sanatçı arkadaşları Fatma Murat, Yusuf Elver,Mehmet Güney ve Tekin Siper in anısına sahnelediğini söyledi.

Oyunun konusu

Huysuz ve tutucu bir adamın evini kiralamak zorunda kalan Damla ve Burcu adlı 2 öğrenciyle çatkapı gelen davetsiz arkadaşları, Burcu nun aykırı ailesi, ev sahipleri ve tuhaf oğlu arasındaki köşe kapmacayı anlatan oyun 2 perdeden oluşuyor. Bekârlara ve erkek öğrencilere karşı takıntılı olan ev sahibinin yeni kurbanları Damla ve Burcu olmuştur. Ev sahibi olmanın verdiği yetkilere dayanarak oluşturduğu yasalarıyla ve kendince yeniden yorumladığı “namus” kavramına olan derinden bağlılığıyla hayatı kiracılarına zehir eder. Ama kendisi için hazırlanmış ilahi tokattan habersizdir! Kiracı – Ev sahibi ilişkisini alışılagelmedik bir üslupla anlatan Pardon Bekar mısınız’ı Mustafa Arıkoğlu yazdı. Oyunu, ödüllü yönetmen Apo Kaya yönetti.

IMG_6016_1024x683

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir