TURGUTLU’DA CHP’Lİ GENÇLER SAHNE ALDI

30 Aralık 2013 Pazartesi, 11:38

Cumhuriyet Halk Parti Turgutlu ilçe başkanlığı ve gençlik kolları tarafından organize edilen tiyatro oyunu dün akşam Turgutlu Ticaret ve Sanayi Odası Konferans salonunda sahnelendi. Gösteriye CHP Manisa Milletvekili Hasan Ören, CHP Manisa Milletvekili ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özgür Özel, CHP Turgutlu İlçe Başkanı Vahit Doğrucu, CHP Turgutlu Belediye Başkan Adayı Cengiz Ulman, birçok partili ve vatandaş katıldı.
Gençlik kolları tarafından hazırlanan skeçlerden oluşan oyunda son dönemde yaşanan ve gündemde yer alan siyasi konular mizahın gücüyle eleştirilirken, oyun içerisinde yer alan mizansen tüm katılımcıları eğlendirdi. Milli içecek ayran, basın özgürlüğü, adil yargılanma gibi konulara değinilen skeçlerde iktidara gönderme yapan gençler oyun sonrası; “ Türkiye Cumhuriyetinin her ferdi olarak bu yaşanan durumdan rahatsızın ve bunu mizahin gücüyle anlatmak istedik. Bizlere destek olup oyunumuzu izlemeye gelen herkese teşekkür ederiz “dediler. En çok alkışı alan skeç ise son dönemlerde yaşana kutu olayları oldu. Kutular konusunda göndermeler yapan gençler salondan büyük alkış aldı. Oyun sonrası Hasan Ören, Özgür Özel, Vahit Doğrucu ve Cengiz Ulman gençlik kolları üyelerine teşekkür ederken, hatıra fotoğrafı çektirdiler ve yaptıkları açıklamalarda; “ Mizahın ne kadar güçlü bir olgu olduğunu bir kez daha gördük. Gençlerimiz oyuncu değil ama performansları gerçekten de izlemeye değerdi. Hepsinin yüreğine sağlık” ifadelerini kullandılar.
Oyun sonrası tebrik eden oyuncular, partililerden ve vatandaşlardan gelen tebrikleri kabul ederken sahnede olmanın zor olduğunu ama salonun tamamen dolu olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini ifade ettiler.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.