TEK PERDELİK KOMEDİ

görüntüleme, 14 Kasım 2015 Cumartesi

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında yetişkin izleyicilere yönelik ‘Kadavra’ adlı tiyatro oyunu Şehir Tiyatrosu’nda prömiyerini gerçekleştirdi. Evlat edinmek isteyen bir çiftin evlerine gelen misafirlerle yaşadıkları karmaşayı anlatan oyun salonu dolduran tiyatro severlere keyifli bir akşam yaşatırken, oyuncular da performanslarıyla ayakta alkışlandı.

Başarısını her yıl kapalı gişe oynadığı oyunlarla kanıtlayan ana kadronun yanı sıra tiyatro eğitimleri ve kursiyer oyunlarıyla da geleceğin sanatçılarının yetişmesi için okul gibi çalışan Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu yepyeni oyunlarla yoluna devam ediyor. Ünlü vodvil yazarları Ray Cooney ve Mıchael Cooney’in yazdığı, Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz’ün yönettiği  ‘Kadavra’ adlı oyun Manisalı tiyatro severlerle buluştu. Şehir Tiyatrosunda sahnelenen oyunu, Turgutlu Kaymakamı Uğur Turan, Celal Bayar Üniversitesi’nden Profesörler ve Eğitmenler, Büyükşehir Belediyesi Şube Müdürleri ile çok sayıda tiyatro sever izledi.

Evli Bir Çiftin Davetsiz Misafirleri Ortalığı Karıştıracak

Manisalı izleyicilerine komedi dolu bir akşam yaşatan oyunun konusu ise şöyle; Metin ve Leyla’nın kusursuz geçen evliliklerindeki tek eksik çocuktur. Evlat edinmek isteyen çiftin sınavdan geçebilmeleri, evlerine gelecek olan memureye bağlıdır. Ancak o gün evlerine gelen Metin’in kardeşleri her şeyin karışmasına neden olur. İyilik yapayım derken karmaşık serüvenin başlamasına neden olurlar. Eve gelecek olan davetsiz misafirlerle de iş tamamen çığrından çıkacaktır.

Tek Perdelik Komedi

Durum komedisi türündeki 70 dakika süren tek perdelik oyun, gerek, temposunun hiç düşmemesi, gerek oyuncularının izleyicisine yaşattığı kahkaka dolu dakikalarla tiyatro severlerden tam not aldı.

Oyun Kasım Ayı Boyunca Sahnelenecek

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosunun yeni sezondaki ikinci oyunu olan, Ray Cooney ve Mıchael Cooney’in yazdığı, Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz’ün yönettiği ‘Kadavra’ oyunu, 14 Kasım tarihindeki oyununu şehir tiyatrosunda,  21 Kasım tarihindeki oyununu şehir tiyatrosunun tadilata girecek olması nedeniyle Kültür Merkezi Lale Salonu’nda ücretsiz olarak sahneleyecek.

Kadavra Salona Sığmadı (1)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir