Şehir Tiyatrosu Adana Yolcusu

26 Ekim 2015 Pazartesi, 10:06

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun geçtiğimiz Şubat ayında sahnelediği ve Manisalı tiyatro severlere heyecan dolu anlar yaşatan ‘Ölüm ve Kız’ adlı tiyatro oyunu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 2. Şehir Tiyatroları Buluşması kapsamında Adana’da sahne alacak. Organizasyona, İstanbul, Mersin, Antalya ve Bursa Büyükşehir Belediyeleri de katılıyor.

Manisa’ya tiyatroyu sevdiren, her yaştan izleyicinin tiyatrodan eksik kalmaması için yürüttüğü çalışmalarla adından söz ettiren Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, geçtiğimiz Şubat ayında yetişkinlere yönelik sahnelediği ‘Ölüm ve Kız’ adlı tiyatro oyununu, Adana Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği ve bu yıl ikincisi gerçekleştirilen 2. Şehir Tiyatroları Buluşması kapsamında Adana’da sahneleyecek. 19 Ekim’de başlayan ve 30 Ekim’de sona erecek olan organizasyonda, ‘Ölüm ve Kız’ adlı tiyatro oyunu, 29 Ekim Perşembe günü birçok ilden gelecek tiyatro severlerle buluşacak. Ariel Dorfmann’ın yazdığı, Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz’ün yönettiği tek perdelik gerilim tarzındaki oyunda, işkence görmüş Paulina rolüne, Servet Şencel hayat verirken, Dr. Roberto rolünde Tayfun Şengöz, Paulina’nın kardeşi Gerardo rolünde ise Harun Ovagülü yer alıyor. 1973 yılında Başkan Allende’nin Genelkurmay Başkanlığı’na atadığı General Pinochet tarafından devrilmesi ve öldürülmesinden sonra yaşanan işkence ortamını, işkence görmüş Paulina’nın gözünden anlatan oyun seyircisine heyecan dolu bir oyun vaat ediyor.

Şehir Tiyatroları Arasındaki Bağ Güçlenecek

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Tayfun Şengöz, Adana’da sahne alacak olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, şehir tiyatroları arasındaki bağların güçlendirilmesi amacıyla düzenlenen etkinliğin, Manisa’ya tanıtım açısından da çok büyük faydaları olacağını dile getirdi.

Şehir Tiyatrosu Adana Yolcusu (1)

Sayfalar: 1 2 3

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir