Salihli Kent Müzesi’ni 15 bin 670 kişi ziyaret etti

21 Aralık 2016 Çarşamba, 13:43

Salihli Belediyesi tarafından aslına uygun olarak restore edilerek halkın hizmetine açılan Kent Müzesi ziyaretçi akınına uğruyor.
Salihli Belediyesi tarafından gerçekleştirilen kültürel hizmetler kapsamında yapılan çalışmalar sonucunda aslına uygun olarak restore edilen ve Belediye Başkanı Zeki Kayda tarafından 11 Eylül 2015 tarihinde hizmete açılan Salihli Belediyesi Kent Müzesi, geçen 1 buçuk yıl sürecinde toplamda 15 bin 670 kişi tarafından ziyaret edildi. Özellikle kültür ve tarih meraklılarının yoğun ilgisini çeken Kent Müzesi, Salihli’de bulunan okullar, çevre il, ilçe ve yurt dışından gelen konuklar tarafından ziyaret edilerek büyük beğeni topladı. Ziyaretçilerini, geçmişten günümüze Salihli’nin kültürel tarihinde zaman yolculuğuna çıkaran Kent Müzesi, misafirlerini aslına uygun bir şekilde gerçekleştirilen restorasyonu ve otantik atmosferiyle müze bahçesi ile kafeteryasında ağırlıyor.
Salihli Belediyesi Kent Müzesi’nin ilçenin kültürel tanıtımına büyük bir katkı sağladığını belirten Belediye Başkanı Zeki Kayda, “Yaşadıkları ilçeyi geçmişten bugüne tanımak isteyenleri mutlaka kent müzemizde görmek isteriz. Müdire Hanım evi tüm orijinalliği korunarak restore edildi. Müzemiz, özellikle gençlerimizin Salihli´de yaşanan tarihi ve kültürel değişiklikleri tanımasına fırsat veriyor” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir