ÖĞRETMENLERE LİDERLİK VE ETKİN İLETİŞİM EĞİTİMİ

04 Aralık 2014 Perşembe, 12:58

ANADOLU Vakfı, “Değerli Öğretmenim Projesi” çerçevesinde Manisa’da 260 öğretmene ve okul idarecisine 2 günlük liderlik ve etkin iletişim konularında eğitim verildi.

Merkezi İstanbul’da olan Anadolu Vakfı’nın, kuruluşunun 35 yılı nedeniyle Türkiye genelinde hayata geçirdiği “Değerli Öğretmenim Projesi’nin ikinci durağı Manisa oldu. Samsun’dan sonra Manisa’da hayata geçirilen proje çerçevesinde Yunusemre İlçesi’ndeki Polinas Endüstri Meslek Lisesi Konferans salonunda toplam 260 öğretmen ve okul idarecisi 2 günlük eğitime alındı. Eğitime Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Sorumlusu İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Polat, Ar-Ge Birimi öğretmenleri Özden Kabak, Samet Nalbantoğlu, Güler Özkalkan, Kamile Tatar, Ebru Akgör ve Recep Özgüvenç ve Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven de katıldı.

Anadolu Vakfı Genel Müdürü Selim Güven, projenin amacının öğretmenliğin toplumda farkındalığını artırmak, öğretmenlerin kendi özgüvenlerini sağlamak ve sosyal girişimcilik ruhunu geliştirmek olduğunu söyledi. Samsun ve Manisa’yla birlikte toplam 1500 öğretmene eğitim verdiklerini

belirten Güven, “Değerli Öğretmenim Projesi’yle öğretmenlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlamakla kalmıyor, öğrencilerle aralarındaki iletişimde farkındalık ve yeni vizyon yaratmayı amaçlıyoruz. Bugün tüm dünyada büyük öneme sahip öğretmenlerimizin, sosyal girişimcilik konusunda deneyim kazanmalarına yardımcı olmayı hedefliyoruz” dedi.

İki gün boyunca Polinas Endüstri Meslek Lisesi’nde verilen eğitimde yazar Teoman Hekimoğlu tarafından öğretmenlere liderlik ve etkin iletişim konularında bilgiler verildi. Eğitimin ardından öğretmenlene ‘katılım belgeleri’ dağıtıldı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir