MİNİK YETENEKLER KIVILCIM’I OLUŞTURDU

17 Aralık 2013 Salı, 09:52

MANİSA Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi, dans yeteneği olan 9-13 yaş grubu miniklerden oluşturduğu ‘Magnesia Kıvılcımları Çocuk Dans Topluluğu’, Manisalılara muhteşem bir gösteri sunmak için hazırlıklarına devam ediyor. Minikleri çalışmalarında ziyaret eden Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, onlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi, top ve üzerinde ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ yazısı bulunan atkılardan hediye etti.
Manisa Belediyesi Atatürk Gençlik Merkezi bünyesinde 9-13 yaş grubu miniklerden oluşan ‘Magnesia Kıvılcımları Çocuk Dans Topluluğu’, Manisa’da ilk büyük gösterilerini yapmak için çalışmalarına hız verdi. Miniklerin çalışmalarını Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün de izledi. Belediye Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Atatürk Gençlik Merkezi Sorumlusu Duygu Özkal ve Manisa Belediyesi Konsevatuvarı Öğretim Görevlisi Tolga Ünal’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Ergün, miniklerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Manisa’nın yetenekli çocuklarını bulup, yeteneklerini ortaya çıkarma konusunda Manisa Belediyesi olarak görev üstlendiklerini belirten Belediye Başkanı Cengiz Ergün, gençlik merkezleri ve çocuk merkezlerinin sayısını arttırarak, çocukların yeteneklerini keşfetmelerine imkan sağladıklarını vurguladı.
Saltanat’tan Cumhuriyet’e çocuğu anlatacaklar
‘Magnesia Kıvılcımları Çocuk Dans Topluluğu’ hakkında bilgi veren Manisa Belediyesi Konsevatuvarı Öğretim Görevlisi Tolga Ünal, “Merkezimiz bünyesinde yetenekli çocuklarımızdan oluşturduğumuz ‘Magnesia Kıvılcımları Çocuk Dans Topluluğu’muzla Şubat ayında ‘Saltanat’tan Cumhuriyet’e Çocuk’ konulu bir koreografi hazırlığı içindeyiz. Osmanlı Devleti’nin yıkılış döneminden Kurtuluş Savaşı ve akabinde Cumhuriyet’in ilanına kadar olan süreçte çocukların yaşamını anlatan bu büyük gösterimizi Şubat ayında Manisalılara sunmak için çalışıyoruz” dedi.
Ne mutlu Türk’üm diyene
Açıklamanın ardından Başkan Ergün, ‘Magnesia Kıvılcımları Çocuk Dans Topluluğu’nun çalışmalarını izledi. Çalışmanın ardından Başkan Ergün, çocuklara futbol topu ve üzerinde ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ yazısı bulunan atkılardan hediye etti. Daha sonra Başkan Ergün, dans topluluğu, topluluk eğitmenleri ve öğrenci velileri ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Minikler, ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ yazılı atkıları açarak, hep bir ağızdan ‘Ne mutlu Türk’üm diyene’ diye bağırdılar.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.