Manisalılar 2018’in ilk günü Kur’an ziyafeti yaşayacak

28 Aralık 2017 Perşembe, 18:25

İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şubesi tarafından geleneksel hale getirilen Kur’an Ziyafeti, 2018 yılının ilk gününde 3’üncü kez gerçekleşecek. Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla Şehzadeler ve Yunusemre Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenecek olan 3’üncü Kur’an Ziyafeti, 1 Ocak 2018’de Manisa Atatürk Spor Salonunda yapılacak.
Manisa’da 2018 yılının ilk etkinliği olacak olan Kur’an Ziyafeti’nde Ahmet Hamdi Akseki Cami İmam Hatibi 2010 Dünya Birincisi Ali Tel, Kosova Eminpaşa Camii İmam Hatibi Avrupa 3’üncüsü Davut Lezi, TRT 2017 Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Türkiye 3’ncüsü Osman Bostancı, TRT 2017 Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Yarışması Türkiye 1’incisi Mustafa Altın ve 2017 Hafızlık Yarışmasında Türkiye birincisi olan Akhisar Hilaliye Kur’an Kursu öğrencisi İbrahim Onavcı, kulakların pasını silecek. Kudüs’ün ana tema olacağı gecede ‘Özgür Kudüs’ temalı bir sergi açılacak ve programa katılan vatandaşlara sıcak süt ikram edilecek.
Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk, İlim Yayma Cemiyeti’nin Manisa’da hem ilme, hem Kur’an-a, hem de manevi değerlere hizmet eden iyi bir dernek, iyi bir vakıf olduğunu belirtti. Bu tür faaliyetlerde kendileriyle ortak olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını kaydeden Öztürk, bütün Manisalıları Kur’an ziyafetine davet ederek, Şehzadeler ve Yunusemre Belediyelerine de desteklerinden dolayı teşekkür etti.
Manisalıları Kur’an ziyafetine davet eden İlim Yayma Cemiyeti Manisa Şube Başkanı Recep Özgüvenç programı Manisa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştirdiklerini ifade ederek, “Bu programın yapılmasında bize katkı sağlayan Şehzadeler Belediyesi’ne ve Yunusemre Belediyesi’ne de teşekkür ediyoruz. Bu gecenin hakikaten çok güzel ve farklı bir gece olacağını ümit ediyoruz. Gönüllerin rahatladığı, gönüllerin Kur’an ile buluştuğu ve yalnızca Kur’an-ı Kerim’in konuşulacağı huzur dolu bir gece geçirmeyi ümit ediyoruz” dedi.
Atatürk Spor Salonunda saat 20.00’da başlayacak olan gecenin ana temasının Kudüs olacağını kaydeden Özgüvenç, ‘Özgür Kudüs’ temalı bir serginin açılacağını belirterek, vatandaşlara sıcak süt dağıtılacağını da sözlerine ekleyerek tüm Manisalıları etkinliğe davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir