Manisalı avukatların eserleri sergilendi

görüntüleme, 02 Eylül 2015 Çarşamba

MANİSA Barosu avukatları tarafından yapılan resim ve el sanatları eserleri, görücüye çıktı. Birbirinden güzel eserler, beğeni topladı.

Yeni adli yıl açılışı etkinlikleri kapsamında Manisa Barosu tarafından resim ve el sanatları sergisi açıldı. Sergide Baro üyesi avukatların resim ve el sanatları eserleri sergilendi. Kültür Merkezi Lale Salonu’ndaki serginin açılışına; Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Manisa Barosu Başkanı Ali Arslan ve avukatlar katıldı.

Avukatların dava dosyaları arasında sıkışıp kalmasını istemediklerini belirten Baro Başkanı Arslan, içlerinde sanatçı avukatlar da olduğunu söyledi. Özellikle kadın avukatların çok güzel eserler yaptıklarını kaydeden Arslan, “Manisa Barosu avukatlarının yaptığı bir resim sergisi açtık. Sergide karakalem, yağlı boya, kömür, kumaş boyama, seramik, karikatür eserleri görücüye çıktı. 11 meslektaşımız bu eserlere hayat verdi. Avukatlar toplumdaki her hususa duyarlıdır. Sanatla uğraşmak zaman ve emek ister. Ama sanatla uğraşmayan bir milletin hayat damarlarından biri kopmuştur. Bu yüzden biz avukatlar sanata da duyarlıyız” dedi.

MANISA BAROSU AVUKATLARI TARAFINDAN YAPILAN RESIM VE EL SANATLARI ESERLERI KULTUR MERKEZI LALE SALONUNDA ACILN SERGI ILE GORUCUYE CIKTI. (FOTO: NERMIN UCTU/MANISA,DHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir