Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde açık hava sergisi

26 Ekim 2016 Çarşamba, 18:07

MANİSA Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde yatarak tedavi gören hastaların rehabilitasyon faaliyetleri kapsamında usta öğreticiler eşliğinde yapmış oldukları el sanatları ürünlerinin tanıtımı yapıldı.

Hastane içinde gerçekleştirilen organizasyon için hastane bahçesinde belirlenen bir alan tümüyle açık bir sergi ve kafeye dönüştürüldü. Hastalar organizasyon için oluşturulan alanda psikiyatrik tedavinin bir parçası olan rehabilitasyon hizmetleri kapsamında yıl boyunca el emekleriyle yaptıkları resim, boyama, keçe aksesuvarları, seramik , dekoratif ahşap boyama, ebru sanatı ile yapmış oldukları ürünleri hem ziyaretçilere hem de diğer hastaların beğenisine sunma fırsatı buldu. Yoğun ilgi gören organizasyona halk oyunları, müzik dinletisi ve çeşitli aktiviteler de renk kattı.

Manisa Kamu Hastaneler Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı ve Manisa Ruh Sağlığı Hastalıkları Hastanesi Yönetici Vekili Uzm. Dr. Leyla Arıcı, “Hastalarımızın rehabilitasyon faaliyetleri kapsamında yapmış oldukları ürünleri sergilemek için bu yıl farklı bir konseptle hastane bahçemizi açık bir sergi alanına dönüştürdük. Gösterilen ilgiden oldukça memnunuz. Psikiyatri grubu hastalarımız, toplum tarafından yaptıkları işlere gösterilen ilgiyle tedavilerde daha olumlu sonuçlar alınan kişiler. Yapabilecekleri çok güzel işler olduğunu görmek hem onları hem bizi çok mutlu ediyor” dedi. Hastaların yaptığı el sanatları ürünlerinin tanıtımının 27 Ekim akşamına kadar devam edeceği bildirildi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir