“KÖKSÜZ HAYATLAR” ÇIKTI

03 Mart 2014 Pazartesi, 13:00

‘KÖKSÜZ HAYATLAR’ ÇIKTI

Vali Abdurrahman Savaş ve eşi Hafize Savaş, Nuray Çevirmeci’nin ilk kitabı ‘Köksüz Hayatlar’ın tanıtım kokteyli ve imza günü’ne katıldı.

Celal Bayar Üniversitesi Kadın Araştırma ve Uygulama Merkezi’nde görev yapan aynı zamanda yerel bir gazetede köşe yazarı olan ve röportaj yazıları hazırlayan Nuray Çevirmeci, ‘kadınların başucu kitabı olsun’ dediği ilk kitabı “Köksüz Hayatlar”ı okuyucuyla buluşturdu.
Anemon Otel’de düzenlenen ‘Köksüz Hayatlar’ın tanıtım kokteyli ve imza gününde Vali Abdurrahman Savaş ve eşi Hafize Savaş da Nuray Çevirmeci’yi mutlu gününde yalnız bırakmayarak heyecanına ortak oldu. Manisa Milletvekili Erkan Akçay, CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Semih Balaban ile kadınların ağırlıkta olduğu sivil toplum temsilcileri ve kitapseverlerin katıldığı etkinlikte Nuray Çevirmeci’nin kızı Sedef Özgirgin ve oğlu Hüseyin Özgirgin anneleriyle birlikte konuklarla tek tek ilgilendi.
Etkinliğin sunuculuğunu da yapan Sedef Özgirgin duygu ve düşüncelerini aktarması için annesini mikrofona davet etti.
Konuşmasının başında Türk kadınına bazı Avrupa ülkelerinden önce birçok hak sağlayan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygıyla anan Nuray Çevirmeci, yazmayı çok sevdiğini, ilk kitabını çıkarmanın heyecanını yaşadığını ifade ederek kendisine destek olan ve imza gününe katılan herkese teşekkür etti. Çevirmeci, 3 çaresiz kadının hikayesini anlattığı kitabının kadınların başucu kitabı olmasını istedi. Yaklaşık 2 yıllık çalışma sonucu hazırlanan ve Parola Yayınları’ndan çıkarak raflarda yerini alan kitap 10 TL’ye satışa sunuldu. Nuray Çevirmeci konuşmasının ardından yoğun bir şekilde konukların kitaplarını imzaladı.
Vali Abdurrahman Savaş ve eşi Hafize Savaş kitaplarını imzalayan Nuray Çevirmeci’yi tebrik edip başarılarının devamını diledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.