KAĞIZMANLILAR KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ AÇILDI

22 Aralık 2013 Pazar, 18:28

Kağızmanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği düzenlenen törenle açıldı. Topçu Asım Mahallesindeki derneğin açılışına Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)Yunus Emre İlçe Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil de katıldı.

Yunus Emre İlçe Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil, Topçu Asım Mahallesinde açılan Kağızmanlılar Kültür ve Dayanışma Derneği’nin açılış törenine katıldı. Derneğin açılışına Açıkdil’in yanı sıra, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Köroğlu, MHP Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, Kent Konseyi Başkanı Mustafa Genç, Dernek Başkanı Reis Öncü ile dernek üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Okunan duaların ardından açılış kurdelesini Yunus Emre İlçe Belediye Başkan Adayı Mimar Azmi Açıkdil ile davetliler hep birlikte kesti.

Açılışta yaptığı konuşmada derneklerin birlik ve beraberliğimizin kuvvetlenmesine katkı sağladığını ifade eden Yunus Emre İlçe Belediye Başkan Adayı Açıkdil, “Kağızmanlı vatandaşlarımızın doğdukları yerden uzaklarda bir araya gelmiş olmaları ve bir dernek altında toplanmaları çok önemli bir adımdır. Açılan bu derneğin çatısı altında Kağızman kültürünü Manisa’da yaşatacaklardır. Derneğin kurulmasında emeği geçenleri kutluyorum. Hayırlı olsun” diye konuştu. Dernek Başkanı Reis Öncü ise, açılışta kendilerini yalnız bırakmayan davetlilere teşekkür etti. Açılısın ardından davetlilere lokma ikramında bulunuldu.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.