HACİVAT VE KARAGÖZ ÇOCUKLARI SEVİNDİRMEYE DEVAM EDİYOR

24 Mart 2016 Perşembe, 12:27

Manisa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu çocukların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. Aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında sergilenen Hacivat ve Karagöz adlı orta oyunu bu kez Yunusemre ilçesi Sakallı Mahallesinde Ömer Ege İlköğretim Okulu öğrencileri ile buluştu.
Ömer Ege İlköğretim Okulu’nda sahnelenen oyun, çocuklar tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile izlendi. Çocuklar, Hacivat ve Karagöz ile keyifli vakitler geçirirlerken; oyunun içeriği sayesinde de doğru beslenmeyi, sokak hayvanlarını korumayı, temizlik alışkanlığı kazanmayı, trafik kurallarını ile birlikte doğa ve aile sevgisini de eğlenerek öğrenme fırsatı buldular. Keyifli diyaloglarla daha da eğlenceli hale gelen doğaçlama gösteri, kahkahalar ve alkışlar eşliğinde coşkuyla son buldu. Program sonunda MHP Kadın Kolları, Türkiye Güçsüzlere ve Kimsesizlere Yardım Vakfı ve Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından öğrencilere boyama kitabı ve top hediye edildi.

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU ÇOCUKLARIN YÜZLERİNİ GÜLDÜRMEYE DEVAM EDİYOR. AYLIK KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA SERGİLENEN HACİVAT VE KARAGÖZ ADLI ORTA OYUNU BU KEZ YUNUSEMRE İLÇESİ SAKALLI MAHALLESİNDE ÖMER EGE İLKÖĞRETİM OKULU ÖĞRENCİLERİ İLE BULUŞTU. (İHA/MANİSA-İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir