Güzgülü, “Tarihimize Sahip Çıkıyoruz”

26 Ekim 2015 Pazartesi, 09:23

MANİSA Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Büyükşehir Belediyesi’nin Nişancıpaşa Camii’nde bulunan hazirelerin ve mezar taşlarının üzerinde yaptığı düzenleme ve temizleme işlemlerini yerinde inceledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tarihe ve ecdada saygı projesi kapsamında cami hazirelerinde başlattığı yenileme çalışmalarının Nişancıpaşa Camii’ndeki etabı, kazı ve mezar taşlarının yerleşimi ile sona erdi. Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, bundan sonra gerçekleşecek işlemler hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Güzgülü, çalışmaları yürüten Yrd. Doç Dr. Alpay Bizbirlik, Dr. Necdet Okumuş ve Prof. Dr. Muzaffer Tepekaya’ya çalışmalar ile ilgili teşekkür ederek, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle birbirinden değerli hocaların katkılarıyla burada yürütülen çalışmalar sayesinde 100’ü aşkın kitabenin toprak altından gün yüzüne çıkartıldığını söyledi.

İvaz Paşa ve Hüsrev Ağa Camilerinde Devam Edilecek

Yapılan çalışmaların İvaz Paşa Camii ve Hüsrev Ağa Camii’nde devam edeceğini belirten Başkan Vekili Mehmet Güzgülü, Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşen yenileme çalışmaları ile eski birçok bilgiye ulaşmış olacaklarını, bu bilgilerin, sülale isimleri, ölüm nedenleri, yaşayan kişilerin statüleri gibi birçok bilgiyi kapsadığını ve tarihe sahip çıkılması açısından önemli bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti.

Camii Cemaatinden Teşekkür

Nişancıpaşa Camii’nde gerçekleştirilen çalışmaların buradaki düzensizliği ortadan kaldırdığını belirten mahalle sakinleri ile camii cemaati, Büyükşehir Belediyesi’nin tarihe sahip çıkma konusundaki ısrarlı ve hızlı çalışmalarından dolayı Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Güzgülü’ye teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir