Gökeyüp’ü fotoğrafladılar

24 Ocak 2017 Salı, 20:36

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında ‘Gökeyüp’ adlı fotoğraf sergisi açıldı. Fotoğraf sanatçıları Aylin Telef ve Ayşegül Çetinkalp’in Salihli’nin Gökeyüp Mahallesi konulu fotoğraf sergisi 26 Ocak tarihine kadar Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda gezilebilecek.
Fotoğraf sanatçıları Aylin Telef ve Ayşegül Çetinkalp’in objektifinden ‘Gökeyüp’ konulu fotoğraf sergisi Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda açıldı. Salihli’nin Gökeyüp Mahallesinin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin sergilendiği fotoğraf sergisinin açılışına, Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Şube Müdürü Sevil Şekercioğlu, Büyükşehir Belediyesi Kültür Şube Müdür Vekili Orhan Haşim Elmalı, Büyükşehir Belediyesi Salihli Koordinasyon İşleri Müdürü Ali Rıza Ünveren ve davetliler katıldı. Serginin açılışında konuşan Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu, “Fotoğraf sanatçıları Aylin Telef ve Ayşegül Çetinkalp çektikleri fotoğraflarla Gökeyüp’ü adeta yaşatmışlar. Gökeyüp Mahallesinin tanıtımında da büyük rol oynayan ve mahallemizi bütün ayrıntıları ile çekerek, sergiyi oluşturan sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne destek oldukları için de ayrıca teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil ise, “Salihli’nin Gökeyüp Mahallesini fotoğraflarıyla ayrıntılı bir şekilde anlatan sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Gökeyüp mahallesi aynı zamanda Jeopark Belediyeler Birliği sınırları içerisinde kalan bir mahallemiz, her açıdan büyük öneme sahip Gökeyüp mahallesini fotoğraflarıyla en iyi şekilde anlatan sanatçılarımıza gösterdikleri emekten ötürü teşekkür ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sanata ve sanatçıya destek olmak için elimizden ne geliyorsa yapıyoruz” diye konuştu. Açılış kurdelesinin kesilmesinden sonra fotoğraf sanatçıları sergide yer alan eserleri hakkında protokol üyelerine bilgiler verdiler. Salihli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Süreyya Karaoğlu ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Azmi Açıkdil, fotoğraf sanatçılarına teşekkür plaketi takdim etti.
İzmirli Fotoğraf sanatçıları Aylin Telef ve Ayşegül Çetinkalp, Salihli’nin Gökeyüp Mahallesinin çömlek üreticiliği ile bilindiğini belirtti. Telef ve Çetinkalp, Gökeyüp Mahallesinin 2 yıl boyunca evleri olduğunu, herkesin burayı gidip görmesi gerektiğini vurgulayarak, sergilerinin açılmasında desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler. Sergi 26 Ocak tarihine kadar Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda gezilebilecek.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir