Son Dakika
23 Şubat 2018 Cuma

‘Fosforlu’ Manisa’da tam not aldı

görüntüleme, 10 Şubat 2017 Cuma

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şubat ayı kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ‘Fosforlu’ isimli müzikal tiyatro oyunu, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi yararına sahne aldı.
Manisalı sanatseverleri her ay birbirinden farklı kültür ve sanat etkinlikleri ile buluşturan Manisa Büyükşehir Belediyesi bir yandan da sosyal belediyecilik anlayışıyla hayata geçirdiği projeyle kamu yararına çalışan derneklere destek sağlıyor. Bu kapsamda aylık kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında ‘Fosforlu’ isimli müzikal tiyatro oyunu, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi yararına sahne aldı. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda sahnelenen oyunu, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve eşi Şeyda Ergün, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ve Mustafa Genç, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Mahmut Bilgen ve Şehnaz Başaran, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Daire Başkanları, Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Başkanı Mübeccel Kafkaslı ve çok sayıda Manisalı sanatsever izledi.
Sevilen oyuncular Ayça Varlıer, Fatih Dönmez, Pınar Yıldırım, Cem Güler ve Ece Duran’ın rol aldığı Fosforlu’ adlı müzikal tiyatro oyunu, eski İstanbul’un Galata semtinde yaşanan buruk bir sevda öyküsünü anlatıyor. Suat Derviş’in “Fosforlu Cevriye” adlı romanından Tuncer Cücenoğlu tarafından uyarlanan oyun, platonik aşk hikâyesiyle izleyenleri büyüledi. Oyunun sonunda sahneye davet edilen Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Başkanı Mübeccel Kafkaslı, düzenlenen tiyatro oyunun gelirinin derneklerine bağışlanması nedeniyle memnuniyetini paylaşarak Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e teşekkür etti.
Kafkaslı’nın ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de sanatçıları performanslarından dolayı tebrik ederek, ”Hayatın gerçeklerinden küçük de olsa bir kesiti bu oyunda izleme fırsatı bulduk. Çıkarılması gereken çok ders var. Bu dersleri hayatın içerisinde hepimiz alıyoruz. İyilikleri göstersin, kötülükleri yaşatmasın diyorum. Sanatçılarımıza bu güzel performanslarından dolayı teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi yararına sahnelenen oyunun geliri ile inanıyorum ki, çok sayıda öğrencimiz burs imkânına kavuşacaktır” ifadelerinde bulundu.

Diğer Haberler

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir