Doğa Sevgisi Sanatla Buluştu

görüntüleme, 11 Aralık 2015 Cuma

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Ressam Nail Türkel’in kişisel resim ve el sanatları sergisi sanatseverlerle buluştu. Sergi’nin açılışına Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun da katıldı.

Sanata ve sanatçıya olan destekleriyle herkesin takdirini kazanan Manisa Büyükşehir Belediyesi her kesimden sanatçıyı Manisalılarla buluşturmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında Ressam Nail Türkel’in kişisel resim ve el sanatları sergisinin Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda açılışı yapıldı. Serginin açılışına, Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun, Gençlik ve Spor Şube Müdürü Orhan Haşim Elmalı, Kültür Şube Müdürü Adem Gökçe ve davetliler katıldı. Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun sergiyi gezerek, ressam Nail Türkel’den eserleri hakkında bilgi aldı.

Resim Tutkusu Sanata Dönüştü

1970’li yıllarda amatör çalışmalar yaparak resme ilgisinin başladığını ifade eden Türkel, “Belirli bir resim eğitimi almadım. Ancak buna rağmen bugüne kadar yurtiçi ve yurtdışında 115 kişisel resim sergisi açtım. Asıl mesleğim edebiyat öğretmenliğidir. Hem öğretmenliği yaparken hem de emekli olduktan sonra bütün çabamla resme gönül verdim.  Son yıllarda da doğal taş, deniz kabuğu ve ahşabı gibi eserleri patent şeklinde dünyada ilk kez uygulayanlardan biriyim. Üretmek ve bunu paylaşmak beni çok mutlu ediyor” diye konuştu.

Manisalılara Teşekkür Ediyorum

67 adet yağlı boya tablo ve 170 adet doğal taştan oluşan eserin yer aldığı sergiyi Manisalılarla buluşturmaktan dolayı büyük memnuniyet içerisinde olduğunu belirten Türkel, “Burada olağanüstü bir ilgi gördüm. Sergimizi Manisalılarla buluşturmamızda bizlerden desteklerini esirgemeyen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. Türkel,  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e iletilmek üzere doğal taş çalışmasını Başkan Danışmanı Yaşar Coşkun’a teslim etti. Sergi, 11-18 Aralık tarihleri arasında Kültür Merkezi Meclis Fuaye Salonu’nda ziyaret edilebilecek.

dışa

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir