Çanakkale Şehitleri İçin Sema Döndüler

17 Mart 2018 Cumartesi, 22:08
Manisa Büyükşehir Belediyesi semazenleri aylık kültür sanat etkinlikleri kapsamında 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla, Manisa Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nun anfi bölümünde sema gösterisi düzenledi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde Manisa Semazenler Derneği işbirliği ile eğitim alan minik semazenler, 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla sema gösterisi düzenledi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Çanakkale Şehitleri Anıtı ve Atatürk Sergi Salonu’nun anfi bölümünde düzenlenen gösteriye büyük ilgi gösterildi. İlahiler eşliğinde sema gösterilerini gerçekleştiren Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin minik semazenleri, büyük alkış aldı. Gösterileriyle herkesi büyüleyen minik semazenler, yaklaşık yarım saatlik gösteri sahneledi.

“Her hafta eğitimlerimiz var”
Semazenler Derneği Başkanı Musa Akçay, “Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Manisa Semazenler Derneği eğitimlerini Bahri Sarıtepe Gençlik Merkezi’nde her hafta Cuma ve Cumartesi günleri sürdürüyor. Hazreti Mevlana’nın hoşgörüsünü, sevgisini ve sema öğretisini aşılıyoruz. Manisa semazenlerimizin bugüne gelmesinde büyük katkısı olan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’e teşekkür ediyoruz” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir