Büyükşehir’den Öğrencilere ‘Sınav Kaygısı’ Semineri

12 Kasım 2014 Çarşamba, 14:55

         MANİSA Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren MABEM ve AGEM, öğrencilerine, yaklaşan TEOG sınavı öncesinde ‘Sınav Kaygısı ve Motivasyon’ adlı bir seminer düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren MABEM ve AGEM, öğrencilerine 26-27 Kasım tarihlerinde yapılacak olan TEOG sınavı öncesi “Sınav Kaygısı ve Motivasyon” adlı seminer düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi Lale Salonu’nda gerçekleşen seminerde, MABEM Kurum Müdürü Abdülkadir Çam, her iki merkezin de rehber öğretmenliğini yapan Emine Karakaş, AGEM Dershane Sorumlusu Cihan Tubikoğlu ve seminerin konuşmacılığını yapan Hüseyin Kazan hazır bulundu. Çok sayıda öğrencinin velileriyle birlikte katıldığı seminerde, öğrencilerin sınavlara hazırlanma sürecinde izlemeleri gereken yolları, farklı hikayeler ile sunum yaparak anlatan Eğitimci Hüseyin Kazan, korku faktörünün öğrencileri çok olumsuz etkilediğini ve kendine güvenmenin karşılaşılacak her türlü sorunu ortadan kaldıracağını vurguladı.

Öğretmenlere ‘Hizmet İçi Eğitim’ Semineri

Öğrencilere verilen ‘Sınav Kaygısı ve Motivasyon’ semineri öncesinde MABEM ve AGEM bünyesinde eğitmenlik yapan öğretmenlere de ‘Hizmet içi Eğitim’ semineri düzenlendi. Öğretmenlerin öğrencileri sınavlara hazırlarken aynı zamanda da hayata hazırlamasının gerektiği vurgulandı.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir