ALTIN ÜZÜM FİLM FESTİVALİ TESCİLLENDİ

03 Şubat 2014 Pazartesi, 18:58

MANİSA Belediyesi tarafından ilki 2010 yılında, ikincisi 2011 yılında gerçekleştirilen Altın Üzüm Kısa Film Festivali Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi. Festivalin Manisa ile özdeşleşmesinin gururunu yaşadıklarını belirten Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Altın Üzüm Kısa Film Festivalimiz’in tescilli bir marka olmasıyla birlikte, kentimizin festivallerle anılması yolunda büyük adımlarla ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

 

Manisa Belediyesi’nin sanata ve sanatçıya verdiği desteğin en güzel örneklerinden biri olarak Türkiye çapında ses getiren Altın Üzüm Kısa Film Festivali (Golden Sultanas) Türk Patent Enstitüsü tarafından tescillendi. Film sektörü içerisinde emek veren profosyonellerin ve Türk Sineması’na adım atmaya hazırlanan genç yeteneklerin eserlerinin yarıştığı Altın Üzüm Kısa Film Festivali, Manisa Belediyesi’nin gururu oldu. 2010 ve 2011 yıllarında gerçekleşen festivalle birlikte Manisa’yı festivalleri ile de anılan bir şehir haline getirdiklerini belirten Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Altın Üzüm Kısa Film Festivali’nin tescil edilmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Sanatın ve Sanatçının Yanındayız

Altın Üzüm Kısa Film Festivalleri’ni ünlü sanatçıların yer aldığı görkemli törenlerle gerçekleştirdiklerini hatırlatan Başkan Ergün, “Belediyeciliğin asfalt ya da kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını tüm Türkiye’ye kanıtlayan Manisa Belediyesi, ‘Manisa Değişiyor’ sloganı kapsamında gerçekleştirdiği Altın Üzüm Kısa Film Festivali ile de sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam etmektedir. Altın Üzüm Kısa Film Festivalimiz film sektöründe yeni bir soluk olduğu kadar ünlü sanatçılara da ev sahipliği yapmıştır. İlk yıl Manisalı tiyatro ve televizyon sanatçısı Demet Evgar ile ünlü yönetmen Sinan Çetin’i onur konuğu olarak ağırladık. İkinci yıl da usta oyuncular Cüneyt Arkın, Filiz Akın ve Hülya Koçyiğit’i festivalimize katılarak, festivalimizi onurlandırmışlardır. Oldukça ses getiren görkemli törenlerle festivalde başarılı olan kısa film yönetmenlerini ve oyuncularını ödüllendirmenin gururunu yaşadık. Bu anlamda Altın Üzüm Kısa Film Festivali’nin tescillenmesi ve Manisa’nın yeni bir festival markası olmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki yıllarda çok daha fazla katılımla ve kaliteli organizasyonlarda buluşacağız” dedi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.