Şakir Koruk yazdı; ‘Birisi vefa mı dedi?’

30 Mart 2018 Cuma, 06:57

Meydanda lokma dökülüyor. Amaç Büyük Birlik Partisi’nin Merhum Lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nu anmak. Bunun için yapılanlar şöyle;

  • Lokmacı çağrılıyor.
  • Bol bol ayaklı pano ve afişler yapılıyor.
  • Yüzlerce hatta binlerce kişiye sms atılıyor.
  • Şehrin en kalabalık ve işlek caddesinde yer tutuluyor.

Bu etkinliğin adı vefa. İyi mi?

Yapılan hayır da reklam masrafı ortada.

*Siz buna hayır mı diyorsunuz?

*Sizce vefa böyle bir şey mi?

*Daha önemlisi bu bir ibadet olabilir mi?

Koca Manisa’da bir Allah kulu çıkıp böyle vefa mı olur? diye sormadı. İnşallah reklam ve siyasi şov malzemesi yapıldığı için Merhum Yazıcıoğlu’nun kemikleri sızlamamıştır.

Bu arada zabıta lokmacıya ceza kesmiş. Kaldırım işgali yaptığı için. Yaygara gecikmedi. “Vefaya ceza” Zaten amaç hayır değil, reklamdı. İşte fırsat. Körün istediği bir göz, Allah verdi iki göz. 120 TL’lik ceza ile bütün gazete ve son dakikalarda manşet haber olmak. Kısa günün karı. İyi iş.

Bakın lokmacı bile siyasileri uyarmış.

“Buraya lokma arabasını çıkarmayalım. Belediye ceza keser” demiş.

Ama  dinleyen kim?

O zabıtayı kutlamak gerekir. Adam işini yapmış. Bu memlekette “Sen benim kim olduğumu biliyor musun?” dönemi bitmeli.

****

BAHÇELİ GELİYOR İYİ Mİ?

İttifak var mıydı, yok muydu derken, yerel siyasette sular ısındı. Hatta o kadar ki, AK Parti MKYK Üyesi Murat Baybatur “İttifak MHP tabanıyla var, seninle yok Cengiz Ergün. Bunu da böyle bilesin.” diyecek kadar ileri gitti.

Tabi Murat Baybatur’un bu sözleri kirli planın parçasıydı. Geçen hafta o planı ayrıntılarıyla kaleme almıştım ama kısaca özetleyelim.

Murat Baybatur önce MHP’nin Cengiz Ergün’ü aday göstermesini engelleyecek, sonra parti içinde Mehmet Çerçi, Selçuk Özdağ ve Hüseyin Tanrıverdi gibi isimleri bel altı ve üstü yöntemlerle bertaraf edecek, daha sonra aday olup koltuğu kapacak.

Tabi bu planı anlatırken; “Hüseyin Tanrıverdi ve Selçuk Özdağ’ın dosyaları hazır zaten” diyerek, Baybatur veya ekibinin adaylığa giden yolda mutlaka bu türden bir parti içi bel altı hazırlığı vardır, şeklinde bir yorum yapmak istedim.

Ancak hiç beklemediğim daha farklı bir gelişme oldu. AK Parti Milletvekili Sayın Selçuk Özdağ beni telefonla aradı. O ifadeyle; sanki herkes tarafından bilinen bir dosya var da Murat Baybatur; bu dosyayı açıklayacakmış gibi bir anlamın  ortaya çıktığını ifade etti. Şaşırdım. Tabi yorum farkı olabilir. Düzeltmekte fayda var. Sayın Özdağ veya Sayın Hüseyin Tanrıverdi’ye ait bilinen herhangi bir dosya vb. yoktur.

Diğer yandan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, MHP Lideri Devlet Bahçeli’yi toplu açılış törenleri için Manisa’ya davet etti. MHP Lideri 28 Nisan’daki programa katılacağını açıkladı.

Tabi bu durum, olanların üzerine çok net bir mesaj veriyor. 28 Nisan’daki toplu açılış törenine AK Parti milletvekilleri ve teşkilat başkanları da katılacak ve Cengiz Ergün başkanlığındaki Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin başarılı icraatlarını acaba alkışlayacaklar mı?

Yoksa MHP Lideri Devlet Bahçeli’nin katıldığı programa dahi gelmeyerek, Cumhur İttifakına gölge mi düşürecekler?

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.