PLAY-OFF KAÇIYOR!

09 Mart 2014 Pazar, 21:57

Manisa’da soğuk bir havada oynanan maçta Manisaspor karşılaşmaya iyi başlamadı. İlk yarıda en net pozisyonunu maçın başında golcüsü Perovic ile bulan ancak değerlendiremeyen siyah-beyazlılar, sonrasında kalesinde golü görünce panikledi. Yediği gol ile risk almak yerine pas yaparak Tavşanlı kalesine gitmeye çalışan Manisaspor rakip defansı ve kalecisini geçmekte başaralı olamadı. İlk yarıda tek net pozisyon bulan Manisaspor ikinci yarıya değişiklilerle başladı. Teknik Direktör Kemal Özdeş’in İsmail ve Hüsnü hamlesi de Manisaspor’a galibiyeti getirecek golleri bulmasına yetmedi.

Manisaspor Abdülkadir ile durumu eşitlese de, ligde sıkıntılı bölgede olan konuk takım golü kalesinde görmesine rağmen açık futboluna devam etti. Duran top ile bir kez daha öne geçen konuk takıma Manisaspor’un cevabı gecikmedi.

Ancak Manisaspor geçtiğimiz hafta İstanbul Büyükşehir Belediyespor deplasmanında yaptığı hataya yeniden düşerek skoru elinde tutmayı başaramadı. Tavşanlı Linyispor ard arda goller bularak Manisa’da çok önemli bir galibiyete imza attı. Manisaspor bu mağlubiyetle elinde kalan Play-Off şansını da rakiplerinin kazanmasıyla adeta geri çevirdi. Son haftalardaki düşüş Tarzan’da bu hafta da devam etti. Manisa 19 Mayıs Stadı’ndaki 90 dakikanın özeti ise; konuk takım oynadı, Manisaspor sadece izledi. Tavşanlı Linyit ligde kalma adına ümitlerini yeşertti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir