Özgür Mankan’ın Kaleminden; Aldatıldığınızın işaretleri

19 Şubat 2017 Pazar, 18:03

Günümüz modern toplumunda ilişkilerde teknoloji ile birlikte bambaşka bir boyuta gitti. Malesef toplumlarda da bozulma meydana geldi. Bunlardan biri hiç şüphesiz aldatmaktır. Peki aldatıldığınızın sinyalleri neler olabilir ?

•Aşırı İlgi

Kafanız kırılsa dönüp bakmayan partneriniz birden sizi ilgiye boğuyor sürekli sizin ile ilgileniyorsa vicdan yapıyor olma ihtimali yüksek. Bu vicdan tatminidir zaten. Çünkü zamanla size alışarak yaptığı bir şey değil birden farklı bir karaktere dönmesi mevzusu var. Dikkatli olun.

•Tartışmalar

Tartışmalarda sürekli “yürütemiyoruz ayrılalım artık” diyor ise. Burdan da mesajı alın bir zahmet.

•Sorun çıkarma

Durduk yere kavga ediyor ise biraz şüphelenin derim. “Kapıyı niye açık bırakıyorsun ceryan yapıyor” gibi bir cümle ile başlayıp bambaşka konularada giriyor ise biraz araştırmaya başlayın derim.

* Hitap

Aşkım, birtanem ve hayatım gibi sözcükler gitti yerine hakaret geldiyse en iyi ihtimalle ayrılmak istiyordur.

* Dışarıya Çıkmak

Sizinle eskisi gibi dışarıya çıkmıyor ve sürekli bahane buluyor ise ve bu sürekli oluyor ise çıksanız bile insan kalabalığının az olduğu mekanlara gidiyor ise sizinle görülmek istemiyor demektir. Peki sizinle niye görülmek istemez sizce ? “Aldatıyor” dediyseniz doğru cevap. “Ne alaka” diyor iseniz bu pozitif sevgi kelebeği modundan çıkın biraz.

* Aşırı Kıskançlık

Sizi eskisinden daha fazla kıskanmaya sürekli kısıtlamaya başladıysa bu aslında karşı atak olabilir. Maksat size fırsat tanımadan kendini kıskanan sizi güvenilmez göstermek size karşı.

* Hediye ve sürprizler

Ona hediye aldığınızda veya sürpriz yaptığınızda sevinmek yerine “ne gerek vardı” gibi şeyler söylüyor ise bu bir suçluluk psikolojisidir emin olabilirsiniz.

* Ters Psikoloji

Profösyonel bir insan ise size sürekli cep telefonunu gösterir “bak saklıcam bir şeyim yok” der gibi. Ve daha bir sürü gereksiz açıklama. “Seni çok seviyorum bak telefonumda senden başka kimseyle konuşmamışım” Durduk yere niye göstersin telefonunu ? Emin olun ya başka bir telefonu daha var yada sizi aldattığı kişinin sizden haberi var ve sizinki aradığında konuşuyorlar sadece.
Aldatmanın kadını erkeği olmaz bu aşağılık bir davranıştır. Sizi seveni üzmeyin. Kendinize yapılmasını siz istemiyorsanız emin olun kimse istemez bunu. Sağlıcakla.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir