MANİSASPOR’A KAZANMAK YETMİYOR!

13 Nisan 2014 Pazar, 15:55

Manisa’da iki ekip açısından kritik bir 90 dakika oynandı. Manisaspor az olan play-off şansını sürdürmek isterken, 1461 Trabzon ateş hattından kurtulmak için sahaya çıktı. Ancak Manisaspor müsabakaya çok iştahlı bir başlangıç yaptı. Maçın henüz başında Perovic ile golü bulan Manisaspor 4.dakikadan sonra sahada daha rahat bir görüntü sergiledi. Rakip 1461 ise eski görüntüsünden çok uzaktı. Rakip kaleye gitmekte zorlanan Karadeniz ekibinin kalan haftalarda işi bu futbolla çok zor. Maçın ilk yarısında pozisyon bulan gol arayan taraf Manisaspor idi. İlk yarının bitimine dakikalar kala Abdülkadir ile farkı ikiye çıkaran Ege ekibi soyunma odasına avantajlı skorla gitmenin mutluluğunu yaşadı.

İlk yarının skor rahatlığıyla ikinci yarıda daha rahat sahaya çıkan Manisaspor, pozisyonlar bulsa da gole çevirmekte başarılı olamadı. Geriye çekilen Manisaspor karşısında ikinci yarıda pozisyonlar bulan konuk ekip son 10 dakikada Aytaç ile durumu 2-1 getirse de 1 puanı alacak golü atamadı.

Manisaspor’da gözler 19 Mayıs Stadı’nda olsa da kulaklar Mersin İdman Yurdu-Bucaspor maçından gelecek skordaydı. Play Off şansını artırması için Mersin’in kaybetmesini bekleyen Tarzanlar, ev sahibi ekibin Bucaspor karşısında 3-1 galip ayrıldığını öğrenmesiyle buruk bir sevinç yaşadı.

Manisaspor evinde üst üste kaybettiği Bolu, Tavşanlı Linyit ve Denizli maçlarını şimdi mumla arıyor. O maçları kaybetmeseydi Ege ekibi şimdi daha rahat bir konumda olabilirdi. Manisaspor’un artık kalan 3 haftada kazanıp rakiplerinin kaybetmesini beklemekten başka bir seçeneği yok. Çünkü Tarzan’a sadece kazanmak yetmiyor.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir