HENÜZ HERŞEY BİTMEDİ!

18 Mart 2014 Salı, 00:59

Fethiye’de iki takım açısından da son derece kritik bir müsabaka oynandı. Ev sahibi ekip düşme hattından uzaklaşmak, konuk Manisaspor ise Play-Off şansını son haftalara taşımak adına 90 dakikaya başladı. Manisaspor geçtiğimiz haftalara nazaran maça iyi bir başlangıç yaparak, rakip kale de tehlikeli pozisyonlar bulmaya başladı. Dakikalar 16’yı gösterdiğinde organize gelişen Manisaspor atağında Mikic’in güzel pasına Bülent iyi ortaladı kaleciden dönen topu son haftaların golcü ismi Causic ağlara göndermekte zorlanmadı.

Aldığı skorlarla ve oynadığı futbolla son dönemde eleştirilen Manisaspor, Fethiye deplasmanında ilk yarıdaki bölümde iştahlı futbolu ile dikkat çekti. Özellikle orta sahadaki dirilik 45 dakikalık bölümde Manisaspor’un pozisyonlar bulmasına neden oldu. İsmail Köse, Eray, Causic, Barbaros ve Abdülkadir ilk yarının başarılı isimleriydi. Manisaspor’un tek aksayan sol kanadı ilk yarının son bölümlerinde kalesinde tehlikeli pozisyonlar görmesine neden oldu.

İlk yarıyı 1-0 önde tamamlayan Manisaspor, ikinci yarıya daha çok defansı ön planda tutup kontrataklarla farkı açma çabasında bir görüntü çizdi. Ancak bu durum rakibin işine geldi. Fethiyespor çok önemli pozisyonlar bulsa da Manisaspor’un futbol şansı yanındaydı. İstanbul Belediye ve Tavşanlı Linyit maçında skoru koruyamayan Ege ekibi, bu sefer sıkı defans yaparak sahadan galibiyetle ayrılmasını bildi. Maçın adamına gelince golü atan Causic’ten öte öne çıkan bir isim vardı ki oda orta sahada arı gibi çalışan Eray Ataseven idi. 90 dakika boyuncu iki kişilik koştu; hem defansına yardım etti hem de ileriye iyi toplar taşıdı. Manisaspor Fethiye’den çok önemli 3 puanla dönerek lige havlu atmayacağını ve geride kalan 8 haftada Play-Off yarışında olacağını izleyenlere bir kez daha gösterdi. Kısaca henüz herşey bitmedi! Manisaspor için lig yeni başlıyor. Saygılar…

 

Yorum

  1. sammas

    19 Mart 2014 at 22:08

    tebrikler

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.