BİRİNİ ATSIN ONA DA RAZIYIM!

14 Ocak 2014 Salı, 10:09

Manisaspor’un Ankaraspor karşısında kaybetmesi zirve adına çok önemli bir kayıp. Eğer Süper Ligi istiyorsa bu takım, böyle zorlu maçlardan zaferle ayrılmalı. İlk 20 dakikada Ankaraspor’u şaşkına döndüren bir Manisaspor izledik.

Sahada iyide oynayan bir takım vardı. Sağdan soldan her yerden geliyordu siyah-beyazlılar. Sonraki bölümlerde Ankaraspor oyunda dengeyi sağladı ve Manisaspor kalesinde önemli ataklar yakalamaya başladı.

İyi ki kalede Volkan Babacan gibi bir isim var. Bu maçta takımına puan kazandıramasa da deneyimli eldiven diğer maçlarda olduğu gibi bu maçta da büyük işler başardı. Babacan, Ege ekibine puan yada puanlar kazandıracaktı ancak son bölümde Umut’un gereksiz pası Eray’ın topu kaptırması Ankaraspor’un golünü getirdi. Göz göre göre bireysel hatayla golü kalemizde gördük. Maç içinde de Umut Sözen’in de bariz hataları vardı.

Maçın dikkat çeken isimlerinden biri de Murat Gürbüzerol idi. 150.ci maçında da paniklemeye hala devam ediyor. Kariyerinde 227.ci maçı. Arkadaş insan biraz olsun gelişim gösteremez mi? Sonra yapmayın, etmeyin kaçırdıklarını atsa burada işi ne deniliyor. Arkadaş her bulduğunu atsın diye bir beklentimiz yok zaten. İki tanesinden birini atsın onada razıyım.

Manisaspor her maç 20 tane net pozisyon bulmuyor ki. Girdiği 4 yada 5 net pozisyonu oluyor. Bunları atamayacaksan kusura bakma ama o zaman yedek kulübesinden maçı izleyeceksin. Kimse bana Murat’ı savunmasın. Çok koşuyor, kulübünü çok seviyor bahanesi üretmesin. Benimde kardeşimdir, severim, sayarım (O beni sevip saymasada) ama gol vuruşlarındaki beceriksizliğini kimse bana ört pas etmesin. Antrenmanların dışında çalışarak bu eksiklerini geliştirebilirsin. Geçmişten bugüne tanıdığım Murat’ın 5 adım ileri gitmediğini bende biliyorum yönetim de…

Eldeki malzeme bu…!

Evet malzeme bu ancak eldeki malzemeyi yok yere göklere çıkartarak antipatik duruma düşürürsünüz. Çok iyi mücadele ediyor, çok koşuyor, kulübünü seviyor, arkadaşlarına pozisyon yaratıyor, geçen sezon şu takım istedi, bu takım istedi demek yerine adamın kapasitesi bu kadar daha ne bekliyorsunuz demek daha mantıklı değil mi? Sizin anlattığınız Murat ile benim izlediğim Murat arasında çok farklar var.

Şimdi diyebilirsiniz Cenk Yılmaz’da kaçırıyor.

Eyvallah… Kaçırdı oyun içinde de pozisyon hataları yaptı. Ancak biri 227.ci maçını oynuyor, diğeri kariyerindeki 16. maçına çıkmış.

Yorumu sizlere bırakıyorum.

Şimdi ben bu eleştirileri yaparken, işi gücü bırakıp Murat ile uğraştığımı düşünenler olacak. Maçı izlerken acaba hanginiz benim gibi kendisine sinirlenmedi.

Benim tek derdim Manisaspor’un başarısı.

Gazetecilik kimliğimin yanında iyide bir Manisaspor taraftarıyımdır. Onunla sevinir onunla üzülürüm. Ahmet, Mehmet imiş çokta önemli değildir benim için.

Bugün var yarın yok.

Manisaspor zor şartlarda bu ligde iyi işler yapıyor ve yapmaya da devam edecek. Yönetimin, teknik heyetin ve futbolcuların özverisini kimse görmemezlikten gelemez. Bundan sonra eksiklerin takıma katılmasıyla ve yeni transferlerin uyum sürecini kısa zamanda atlatmasıyla daha farklı bir Manisaspor’u önümüzdeki haftalarda izleyeceğimizi umut ediyorum. Futbol şansı yanınında olsun.

Saygılar…

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.