BENSU ERTÜRK SEÇİM SONRASI LUGATI ” KISA VE ÖZ”

04 Nisan 2014 Cuma, 13:35
Lugat diyorum..
 Çünkü her kelimeye çokça anlam yükleyerek yazmam gerektiği kanaatindeyim. 30 Mart geçti ..
 geçti de…
 geçipte bitti mi?
 Halkın oy’u dedik üstelik demokrasi demeye devam da ediyoruz.. ee peki tamam, herşeye eyvallahta bütün bu süreçte karambole gelen şaibeler diyarı bizi hangi sonuca ulaştırdı?
   Aslında Türkiye geneline bakıp yoklama çektiğimizde görüyoruz ki epey bir karmaşa hakim ortalıkta..
 Eskiden mahalle aralarında sessiz konuşulan siyaset artık çarşının göbeğinde yüksek sesle  her kaldırımda tartışılır olmuş.Çünkü halk tepkili çuval çuval oylar binlerce milyonlarca insan fikri.. elektrik kesintisine uğradı (belki de) bazı şehirlerde..
 belki de diyorum biliyorum ki kimse üstüne alınmayacak yazdığımızla kalacak.Neyseki söz uçar her daim yazı kalır bu masada..
  Oy kullanmaya gittiğimiz günü geçiriyorum aklımdan sandıkların başındaki stres + heyecan cabası.Tek bir soru var akılllar da hangimiz hangi %50?
  Vatandaşa soruyoruz cevaplar açık:
– Oy’unu kullanmakta yetmiyor sonrasında sabaha kadar süren sansasyonel duyumlar.Sabah ola hayrola dercesine bir bekleyiş hepimizde.
 Diz boyu skandal bil hassa..Üzüldüğüm birşey var evet..Siyaset bu kadar alelade bir yarış olmamalıydı.Demokrasiyle ipleri kopacak duruma gelmemeliydi.Unutulacak gibi durmuyor şaibeli girişimler yeri gelecek yine sözlere taşınacak bir bir sırasıyla..
Aklıma yer eden cümleler oldu ertesi sabah;
 *Halk herşeyin farkında
 *Demokrasiyi en iyi anlatan halk dili ”ekşi sözlük”
 Lafı Fazla uzatmıycam çok şey yazılır çizilir elbet ama kısa ve öz olanı makbul.
 Hakeden hakettiğini kazandı diyelim politik bir cevap bu ..olmadı baştan yazmalıyım …(Geneli karıştırmadan yerele indirgeyip) Hakkıyla kazanan bir Başkan olduğunu düşünerek  Manisa’ya Hayırlı Uğurlu olsun.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir