TÜRK KADINLAR KONSEYİ MANİSA ŞUBESİ’NDEN KADINLAR GÜNÜ ETKİNLİĞİ

10 Mart 2014 Pazartesi, 12:28

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanlığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle kahvaltı düzenledi.
Anemon Otel’de düzenlenen etkinliğe Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’ın eşi Hafize Savaş, 1. Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan’ın eşi Hacer Arslan, Belediya Başkan Yardımcısı Nursel Ustamehmetoğlu, Celal Bayar Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süreyya Sürücüoğlu, Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı ve üyeleri, Manisa eski Milletvekili Halil Yurtseven ve eşi Feride Yurtseven, bazı bayan daire müdürleri ve sivil toplum kuruluş yetkilileri katıldı.
Kahvaltıda konuşma yapan Türk Kadınlar Konseyi Derneği Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün acı bir mazisi olduğunu hatırlattı. Kafkaslı, Amerika’da tekstil işinde çalışan kadın işçilerin erkeklerden çok daha düşük ücret aldıklarını, hak aramak amacıyla grev yaptıklarını, ancak bu grev sırasında kapalı kaldıkları binada çıkan yangında 129 kadının hayatını kaybettiğini ve bu günün daha sonra Dünya Kadınlar Günü olarak kutlandığını söyledi.
Ayrıca, Türk Kadınlar Konseyi olarak bir çok etkinlik düzenlediklerini ifade eden Kasfkaslı, Manisa bezinden yapılan ürünlerin hediyelik ürün olarak kullanılmasını istedi. Kafkaslı, konuşmasının sonunda konsey üyelerini yanına davet ederek katılımcılara tanıttı.
Manisa Valisi Abdurrahman Savaş’ın eşi Hafize Savaş da tüm kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutladı. Savaş ayrıca, başkanlığında yürütülen Gönül Elçileri Projesi’ni hatırlatarak, projeye katılmak isteyen gönüllüleri açılan standda form doldurmaya davet etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.