KADIN CİNAYETİ DAVASINDA MÜEBBET KARARI ÇIKTI

23 Aralık 2013 Pazartesi, 13:48

Manisa’da, eşi Fethiye Gökçen’i 11 yerinden bıçaklayarak öldüren Ali Gökçen’e (34) müebbet cezası verildi.
Olay, Manisa’da 11 Nisan 2013 Perşembe günü meydana geldi. Manisa Otogar kavşağında 11 kere bıçaklanarak öldürülen Fethiye Gökçen davasının karar duruşması Manisa Adliyesi’nde görüldü. Duruşmaya sanık Ali Gökçen ve yakınları ile Fethiye Gökçen (32)’in annesi Azime Tarhan, ablası Nuran Göksu ve yakınları katıldı.
Mahkeme, Fethiye Gökçen’in avukatı ile sanık Ali Gökçen ve avukatını dinledi. Mahkeme daha sonra eşini 11 yerinden bıçakla öldüren Ali Gökçen’i ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan müebbet hapis cezasına çarptırdı. Kararın verilmesinin ardından Ali Gökçen, savcıya “Siz savcı değil, kasap olmalısınız” diye hakaret etti. Ali Gökçen’in yakınları kararın ardından mahkeme salonunda sinir krizi geçirdi. Polis, Gökçen’in yakınlarını adliyeden güçlükle çıkardı.
Adliye önünde gazetecilere açıklama yapan Fethiye Gökçen’in ablası Nuran Göksu da, Ali Gökçen’in ağırlaştırılmış müebbet cezasını almasını istediklerini fakat müebbet cezası verildiğini söyledi. Gökçen’in ağırlaştırılmış müebbet cezası alması için mücadele edeceklerini vurgulayan Göksu, “Ali Gökçen nasıl çocuğunu annesiz bıraktıysa biz de bu işin peşini bırakmayacağız” diye konuştu. Gözyaşlarına hakim olamayan anne Azime Tarhan ise şunları söyledi: “Benim canım yandı. Allah da onun cezasını versin. Benim çocuğum toprağa girdi. İnşallah o da toprağa girer.”
Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’da adliye önünde basın açıklaması düzenledi. Platformun İzmir Temsilcisi Senem Deniz Kural, kadın katillerinin en ağır şekilde cezalandırılması için mücadeleye devam edeceklerini dile getirdi. Ali Gökçen’in ağırlaştırılmış müebbet cezası almasını beklediklerini ancak, müebbet ceza aldığını belirten Kural, müebbet hapis cezasının, ağırlaştırılmış müebbet cezasına dönüştürülmesi için temyize gideceklerini söyledi.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.