Hanımlar Aile Çay Bahçesi Hizmetinizde

14 Şubat 2014 Cuma, 20:00

Hanımlar Aile Çay Bahçesi Hizmetinizde

MANİSA Belediye Başkanı Cengiz Ergün, uzun süredir engellemeler dolayısıyla hizmet veremeyen Hanımlar Aile Çay Bahçesi’ni Manisalı hanımların hizmetine açtı. Bayanların yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan Başkan Ergün, “Manisa’nın değişimine yeni bir halka daha ekliyor, tüm engellemelere rağmen Hanımlar Aile Çay Bahçesi’ni yenilenen yüzüyle ailelerimizin, gençlerimizin ve hanımlarımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

 

Manisa Belediyesi, Ulupark içerisinde yer alan Hanımlar Aile Çay Bahçesi’ni yeni yüzüyle hizmete açtı. Görkemli törenle açılışı gerçekleştirilen Hanımlar Aile Çay Bahçesi’ne her yaştan Manisalı bayan yoğun ilgi gösterdi. Açılış törenine MHP Manisa Milletvekili Sümer Oral, Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün ve Şeyda Ergün, Belediye Başkan Yardımcıları Mimar Azmi Açıkdil ve Eşi İnci Açıkdil, Nursel Ustamehmetoğlu, Tamer Çipiloğlu, Serpil Çakır, Türkan Taş Köroğlu ve Taner İçöz, Belediyespor Kulüp Başkanı Cenk Ergün, MHP Şehzadeler İlçesi Belediye Başkan Adayı Cem Çöllü ve eşi Canan Çöllü, MHP İl Başkanı Tanju Balatlı, Yunus Emre İlçe Başkanı Nazmi Biçen, Şehzadeler İlçe Başkanı Çağrı Tuatay, daire müdürleri ile çok sayıda Manisalı katıldı. Şehzadeler Mehteri, tören öncesi verdiği konserle açılışa katılan hanımlara keyifli anlar yaşattı. İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından törenin açılış konuşmasını yapan Manisa Belediyesi Mali Danışmanı BESOT Müdürü Soner Adalıer, açılışı gerçekleştirilen Hanımlar Aile Çay Bahçesi’nin yenilenen yüzüyle hizmete girdiğini belirterek, törene ilgi gösteren tüm katılımcılara teşekkür etti.

 

Zorlu Süreç Sonunda Mutlu Sona Ulaştık

Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Hanımlar Aile Çay Bahçesi’nin uzun süredir kapalı olmasına yönelik törene katılanlara bilgi verdi. Çay Bahçesi’nin hizmet vermesine yönelik çeşitli engellemelerle karşılaştıklarını vurgulayan Başkan Ergün, “Geçtiğimiz yıl Manisa Belediyesi’ne tahsislerin iptal edilmesi yönünde meclis kararı ile alınmıştır. Bunlardan bir tanesi de Hanımlar Çay Bahçesi idi. Sadece hanımlarımıza ve ailelerimize hizmet etmekte olan bu mekanların tahsisleri bizden önceki yönetim tarafından yapılmıştı ve bizim belediyemiz döneminde Valilik nezninde İç İşleri Bakanlığı’na yapılan şikayetler üzerine biz de bu tahsislerin iptalini yapmak zorunda kaldık. Bu anlamda bu güzel mekanın kapanmasına teşebbüs edenler ve 10 aydır açılmasını engelleyenleri Allah’a havale ediyorum. Gençlerimizin, ailelerimizin ve özellikle hanımlarımızın keyifli vakit geçirdikleri bu mekanı bile onlara çok gördüler. Belediye Meclisinde tahsislerin iptal edilmesinin ardından, buranın açık ihale usulü işleminin yapılması gerekiyordu. Ardından yapılan 3 ihaleden sonuç alınamadı. Burası yaklaşık 10 aylık sürede çıktığı 4 ihalenin ilkinde 40 Bin TL, ikincisinde 26 Bin TL, üçüncüsünde 25 Bin TL ihale edildi. Ama her ne hikmetse buradan faydalanan analarımızın, kardeşlerimizin ve hanımlarımızın hizmet almaması düşüncesiyle ihalelere bile girerek teminatları yakmak suretiyle bu işi uzattılar. En sonunda yeter artık dedik, daha da gecikmeye sebebiyet vermemek adına Manisa Belediyesi’nin şirketi olan BESOT’u devreye soktuk. İhalede 20 Bin TL kadar arttırmaya gidilmesine ve bu zorlu süreci yaşamamıza rağmen, BESOT tarafından bu mekanı sizlerin hizmetine sunmanın gururunu yaşıyoruz. Elbette BESOT burada herhangi bir kar amacı gütmüyor. Hatta belki de küçük de olsa zarar edecektir. En az 10’un üzerinde burada çalışan olacaktır. Ama her ne olursa olsun, sizlerin merakla açılmasını beklediği bu güzel mekanı çok daha iyi bir konseptle sizlerin hizmetine sunuyoruz. Bu anlamda çaba gösteren Genel Müdürüm ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Allah hepsinden razı olsun” dedi.

 

Manisa’ya Yeni Sosyal Mekanlar Kazandırdık

Manisa Değişiyor sloganıyla gerçekleştirdikleri yüzlerce hizmet arasında sosyal alanların

arttırılmasına yönelik pek çok hizmeti Manisalılar’a sunduklarını hatırlatan Başkan Ergün, “Biliyorsunuz son yıllarda Manisa Değişiyor sloganıyla gençlerimizin ve ailelerimizin vakitlerini geçirecekleri sosyal alanların sayısını arttırdık. İçinde bulunduğumuz Uluparkımız’a dev süs ve gösteri havuzu kazandırarak, içerisini yeniledik. Uncubozköy Kır Kahvesi ve Çamlıca Kafe, Adakale Mahallesi’nde Çınarlı Kahve restorasyonu, Malta Parkı, Sultan Kafe, Manisa Lisesi’nin karşısında Simit Sarayı gibi her mahallemizde pek çok mekanı sizlerin hizmetine sunduk. Bu sosyal çalışmalarımızın beğeni ile karşılandığını da son yıllarda hepimiz biliyoruz. Elbette mekanların dolup taşması da aslında Manisa’nın en büyük sorunlarından olan sosyal alan ve mekan ihtiyacını karşılayacak büyük adımlar attığımızı gösteriyor” dedi.

 

Bir Yanda Açılışlar Bir Yanda Devam Eden Hizmetlerimiz     

Sosyal alan çalışmalarına yönelik devam eden projeler hakkında da bilgi veren Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “5 yıllık görev süremiz içerisinde sadece ve sadece tek  düşüncemiz ekibimizle beraber, iki tane belediye başkan adayımla beraber şeffaf hesap verebilir bir anlayışla sizin karşınızda alnımız ak çıkmaktı. Gece yarılarına kadar çalışarak sizlere hizmet ettik. Biz bu 5 yıl içinde hizmetin siyasi olmaz anlayışıyla çalıştık. Çok şükür ki hala da aynı çizgimizdeyiz. Açtığımız güzel mekanların yanı sıra çeşitli mahallelerimizde devam eden sosyal alan projelerimiz var. Örneğin Ulutepe’de şuan tarihi Ulucami altında devam eden projemiz seyir teraslarını içeren, Manisalılar’ın keyifli zaman geçireceği bir mekan olacak. İnşallah yaza doğru o güzel projemizi açmak bizlere nasip olur. Bunun yanı sıra 170 bin metrekarelik alanı içeren Güzelyurt Mahallesi’nde dev projemiz Kent Park, Uncubozköy Deresi yanındaki peyzaj ve çevre düzenlemelerimiz devam ediyor. Yine açmaya gün saydığımız Yeni Oto Terminal Binamız’ın çevre düzenlemeleri ve peyzajında sona yaklaştık. Elbette bu alanda Benim Gözümde Gediz hedefimiz doğrultusunda Gediz Nehri’nin bir kısmını ıslahını gerçekleştirdik. Oda Dernekler Projesi’nin temelini attık, 560 araçlık tam otomatik otoparkın projesinde temel atma noktasına yaklaştık. Kısacası bir yanda hizmete açtıklarımız ve bir yanda son hızla devam eden çalışmalarımız var. Allah çalışanın rızkını verir derler. Bizlerin hizmetleri de sizlerin güler yüzünüzdür” diye konuştu.

 

Manisa Sizlerin Sevgisiyle Değişiyor

Konuşmasında son olarak Manisa’da yaşanan değişimin karşılıklarına değinen Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Biz her açılışımızda her temel atma törenimizde sizlerin gücünü yanımızda hissediyoruz. İnanın bu bizlere çok daha büyük gurur veriyor. Bundan 5 yıl öncesi düşünürseniz Manisa ölü bir şehirdi. Geceleri hayatın durduğu bir şehirdi. Ama siz de biliyorsunuz ki parkları yeniledik, Manisa’ya yepyeni mekanlar kazandırdık, rengarenk bir Manisa hayalini gerçeğe dönüştürdük. İşte biz belediyeciliğin sadece yol kaldırım yapmaktan ibaret olmadığını gösterdik. Şimdi Manisalılar kendilerini huzurlu hissediyor. Daha da önemlisi memleketiyle gurur duyuyor. Biz de bunu başardığımız için mutlu ve huzurluyuz. Aynı dilek ve temennilerle inşallah çok daha güzel günlere sizlerle yürüyeceğiz. Bu güzel mekanımızda çalışanlarımıza da Allah’tan kolaylık diliyor, emeği geçenleri tebrik ediyorum. Rabbim hakkımızda hayırlısını versin” dedi. Konuşmaların ardından mekanın açılışı gerçekleştirilerek, davetliler tarafından gezildi ve ikramlardan tadıldı.

 

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.