Ankara Ev Temizliği

18 Ağustos 2018 Cumartesi, 18:46

Evler gün içinde en çok vakit geçirilen yaşam alanlarıdır. Yoğun iş temposu sonrası evde istirahat edilmektedir. Fakat evlerin temizliğinin yapılmaması dinlenme sırasında gözleri rahatsız edebilmektedir. Aynı zamanda evde bulunulan süre zarfı içinde evin kirli olması durumunda mikrop ve bakterilerden ötürü enfeksiyon kapma riski bulunmaktadır. Evin temiz olmaması durumunda yaşanan olaylar nedeni ile ev temizliği hizmetleri gelişme göstermiştir. Şehirler arasında Ankara ev temizliği konusunda öne çıkmaktadır. Temizlik firmaları ev temizleme hizmeti konusunda uzmanlaşmıştır.

Günümüzde ev temizliğine ihtiyaç duyulmasının nedeni evde yaşayan bireylerin yoğun hayat tempolarıdır. İşten arta kalan zamanlarda ev temizliği yapmak külfetli ve yorucu bir iş olarak görülmektedir. Bu neden ile şirketler tarafından ev temizliği hizmeti sunulmaktadır.

Ev temizliği ilk olarak evin havasının temizlenmesini içermektedir. Evin devamlı olarak havalandırılması gerekmektedir. Kış aylarında havalandırma süresi daha kısa tutulmalıdır. Yaz aylarında havalandırma iki farklı uçtan pencere açılarak yapılmalıdır. Bu işlem hem evde ki havayı serinletmekte hemde temizlemektedir.

Ev temizliği havalandırmadan sonra toz alma işlemi ile devam etmektedir. bakteri ve mikroorganizmalar evin tüm bölümlerinde bulunmaktadır. Özel temizlik sıvıları kullanılarak evde ki tüm eşyaların üzerinde ki tozların arındırılması gerekmektedir. Toz alma işlemi ılık suya katılan temizlik kimyasallar ile mikrofiber bezleri nemlendirerek yapılmaktadır. Ankara temizlik şirketleri tarafından sunulan hizmet içerisinde detaylı toz alma işlemide bulunmaktadır.

Ev temizliği sırasında yapılması gereken bir başka temizleme işlemi ise zemin arındırmasıdır. Ev zeminleri genel olarak halı ve parkelerden oluşmaktadır. Parke olan kısımların temizliği paspas ile yapılmalıdır. Paspaslama işlemi ilk olarak ıslak daha sonrasında kuru olarak yapılmalıdır.

Ankara temizlik firmaları tarafından sunulan paspaslama hizmetinde ıslak paspaslama sırasında temizlik kimyasallarının ılık suya karıştırılması ile elde edilen homojen karışımlar kullanılmaktadır. Kuru paspaslama işleminin amacı ise ıslak paspaslama sırasında sudan ötürü kireçleme olmasının önlenmesidir. Zemin temizliği sırasında halıların temizliği dikkat ile yapılması gereken bir işlemdir. Halılar ip yapıları nedeni ile kiri içine çekerek belli etmemektedirler. Halıların temizliği elektrik süpürgeleri ile vakumlanarak yapılmaktadır.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir