ZEYTİNDE KURUMSAL İŞBİRLİĞİ

27 Eylül 2014 Cumartesi, 17:35

MANİSA’nın Akhisar İlçesi’ndeki Ticaret Borsası ile Marmara Birlik Yönetimi, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın açıkladığı yeni zeytin tebliğinin ardından zeytin kalitesini arttırmak adına ortak hareket ederek güçlerini birleştirme kararı aldı.

Akhisar Ticaret Borsası Önder Yamanel Konferans Salonu’nda düzenlenen toplantıda Marmara Birlik Ar-Ge Müdür Yardımcısı Mustafa Fındık, sofralık zeytinin işleme şekilleri, doğal zeytin üretimi, fermantasyon, ambalajlama, muhafaza, kaliteli üretim ve yeni zeytin tebliği ile ilgili konularla bilgi verdi. Mustafa Fındık “Amacımız zeytin üretimi ve işlenmesi için en doğru bilginin paylaşılıp çoğalması ve ülkemiz zeytinciliğin kalitesinin her yerde artmasıdır. Bu konuda Akhisar Ticaret Borsası yönetimini gösterdiği önem için ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

Akhisar çiftçisinin alın teri ve özveriyle ürettiği zeytinin işletmelerde sağlıklı koşullarda ve bilinçli ellerde tatlandırılıp sofralara ulaştığını ifade eden Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat, ‘Zeytin nerede yetişirse yetişsin yeter ki doğru şekilde işlensin’ sloganından yola çıkarak Marmara Birlik Yönetimi ile işbirliği yapacaklarını kaydetti. En lezzetli zeytinlerin, en iyi üretim teknikleriyle üretilerek, en doğru ambalajla raflarda yerini almasını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Alhat, Marmara Birlik Başkanı Hidamet Asa’ya destekleri nedeniyle teşekkür etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir